AR ESI PASIRUOŠUSI SĖKMINGAM VERSLUI ir visoms galimybėms?

Atlik nemokamą 3 min testą ir gauk veiksmų planą iškart!

nuosavas verslas

Nuosavas Verslas: ką reikia žinoti prieš pradedant?

Nuosavas verslas – daugelio svajonė, o ar Tu svajoji pradėti nuosavą verslą? Atsisakyti ofisinio darbo kitam ir užsiimti širdžiai miela veikla, kuri leistų skirti daugiau laiko sau ir savo šeimai?

Užsiimti veikla, kuri leistų turėti laisvę dirbti iš bet kurio pasaulio kampelio? 

Taip, tai įmanoma! Ir man teko matyti ir sutikti šimtus žmonių, kuriems pavyko susikurti tokį gyvenimo būdą – dirbant kaip freelance grafikos dizaino specialistu, užsiimant konsultacijų verslu, pardavinėjant online produktus, užsiimant dropshipping el. prekybos verslo modeliu ir kt…

Taigi, šiame gide atsakysiu į svarbiausius klausimus, kylančius prieš įkuriant nuosavą verslą:

Nuosavas verslas: pliusai ir minusai

Dauguma mūsų kiekvieną dieną susiduriame su smulkiuoju verslu. Nesvarbu, tai vietinė kepyklėlė ar mėgstamiausia grožio meistrė, verslai, turintys keletą darbuotojų bei orientuoti į vietinę rinką, yra vadinami smulkiaisias verslais. Tai puikus būdas realizuoti savo idėjas ar hobį paversti verslu bei užsidirbti.

Kaip ir kiekviena veikla, nuosavas verslas taip pat turi savo privalumus bei trūkumus, kuriuos itin svarbu įsivertinti prieš pradedant vykdyti naują veiklą. Ką svarbu žinoti apie nuosavą verslą?

Nuosavo verslo pliusai:

  • Galimybė užsiimti mylima veikla.
  • Galimybė įgyvendinti savo idėjas.
  • Galimybė plėsti asmeninį ir profesinį pažinčių ratą.
  • Galimybė dirbti sau palankiu grafiku (dažniausiai)
  • Laisvė pasirinkti vietą, kurioje dirbsi.
  • Galimybė susikurti finansinę nepriklausomybę.
  • Galimybė suburti savo komandą. 

Deja, smulkusis verslas turi ir savų minusų:

  • Verslo pradžiai dažniausiai reikalingos investicijos.
  • Sunkiau nubrėžti liniją tarp darbo ir laisvo laiko, nes darbas visada su tavimi.
  • Reikės priiminėti svarbius ir sudėtingus sprendimus.
  • Finansinė rizika.
  • Nėra taip lengva kaip atrodo. Verslui reikia daug investicijų ir viskas tikrai nepasidaro per dieną ar dvi. 

Tam tikri pliusai ar minusai gali pasirodyti Tau neaktualūs, ir tai visiškai normalu! Kiekvienas verslo tipas turi savo privalumus bei trūkumus, tad labai svarbu įvertinti savo verslo idėją bei pasirinktą verslo modelį.

Nuosavo verslo idėjos

Pasitikrinai, ar nuosavas verslas Tau? Puiku, einam toliau! 

Nuosavo verslo idėjos namuose bei veiklų pavydžiai, kuriomis galėtum užsiimti ir Tu. Čia norėčiau išskirti kelias pagrindines kategorijas:

1. Laisvai samdomas darbuotojas / Freelancer:

Laisvai samdomas darbuotojas (angl. freelancer) yra žmogus pasamdytas konkrečiai užduočiai ar projektui. Šiomis dienomis tai yra itin populiari praktika, kuomet įmonės samdo specialistus tik tam tikriems projektams. Taip pat tampa visiškai įprasta dirbti keletui skirtingų įmonių vienu metu. Būdama laisvai samdoma darbuotoja gali užsiimti mėgiama veikla, demonstruoti sugebėjimus srityse, kuriose turi daugiausiai patirties ir žinių, bei apsiimti projektus ar užduotis, prie kurių nori prisidėti. 

Taigi, kuo gali užsiimti būdama laisvai samdoma darbuotoja?

Atsakymas į šį klausimas labai paprastas – gali užsiimti viskuo apie ką tik gali pasvajoti. Žemiau pateikiu keletą idėjų: 

Virtualus asistentas

Virtualus asistentas yra žmogus, kuris asistuoja įvairiuose verslo procesuose, atlikdamas įvairias užduotis nuotoliniu būdu. Šią darbo poziciją gali apsibrėžti pati ir užsiimti įvairiausia veikla, nuo atsakinėjimo į užsakovų žinutes iki didžiausių projektų įgyvendinimo. Viskas priklauso nuo Tavęs! Tapti virtualia asistente gali dabar ir čia. Viskas ko reikia yra kompiuteris, telefonas ir greitas internetas, o svarbiausia investicija yra tavo laikas. 

Aš pati jau daug metu dirbu su virtualiais asistentais ir visada šią specialybę rekomenduoju toms, kurias domina dinamiškas darbas, bet gal dar tiksliai nežino, ką galėtų ar norėtų daryti. Ar tiesiog nori dirbti kitam, tačiau turėti laisvę dirbti iš bet kur ir bet kada. 

Nežinai nuo ko pradėti? 

Gomama turi paruošę išsamų kursą apie tai kaip tapti virtualia asistente ir pritraukti savo pirmuosiuos klientus su virtualaus asistavimo įmonės “Vamiglė” įkūrėja Migle Kapoor, kuri jau daugiau nei 10 metų dirba virtualia asistente.

Grafikos dizaineris

 

Puikus sėkmingos freelance karjeros pavyzdys yra vizualinė strategė – grafikos dizainerė Austėja Stancikienė. Ji sako, jog viskas ko reikia norint pradėti yra didelis noras, o vėliau galima pagalvoti apie tam tikros srities kursus ar studijas. Teorija yra labai svarbi, tačiau patirtis ateina su praktika. Svarbiausia nebijok pradėti ir siek savo užsibrėžtų tikslų nesidairydama atgal!

Norint išsiskirti ir būti pastebėtai itin svarbu susikurti portfolio ir turėti stiprų asmeninį prekės ženklą. Apie jo svarbą kalbame su asmeninių prekės ženklų vystymo eskperte Dominyka Venciūte. Nori sužinoti kaip susikurti stiprų įvaizdį potencialių darbdavių akyse? Kviečiu pažiūrėti šią masterklasę.

nuosavas verslas namuose

Web dizaino specialistas/ marketingo specialistas

Šiais laikais, kuomet viskas keliasi į interneto erdvę, kiekvienam verslui prireikia online matomumo ir būtent čia prireikia internetinės svetainės ar skaitmeninės rinkodaros specialisto pagalbos.

Iš tikrųjų, pandemijos metu gerų marketingo specialistų paklausa ypač padidėjo, ypač žmonių užsiimančių reklamų valdymu, tekstų rašymu, soc. tinklų valdymų, SEO ir kt. 

Svarbiausia tikslingai save pozicionuoti ir nebijoti pasigirti savo darbais!

Turi unikalią idėją nuosavam verslui namuose? Tuomet nėra ko laukti, pats laikas pradėti!

2. Online verslas

Interneto erdvėje šiuo metu galima įsigyti daug skirtingų prekių bei paslaugų, tačiau atradus savo nišą galima įgyvendinti visas idėjas. Pradėti elektroninį verslą nėra labai lengva, bet toks verslas atneša daug grąžos. 

E-prekyba

Smulkaus verslo idėjos namuose neapsieina be elektroninės prekybos. Dirbant iš namų ar esant motinystės atostogose savo hobį lengvai gali paversti verslu ar atrasti nišinį produktą, kuriuo vertėtų prekiauti. 

Gali prekiauti įvairiomis savo ar kitų kurtais produktais, užsiimti dropshipping’u ar sukurti prenumeratos dėžutes, kurios būtų siunčiamos klientams narystės principu. 

Viena iš mano podcasto pašnekovių Justė Šablonskaitė dalinosi savo istorija, kuomet būnant motinystės atostogose sugalvojo pradėti online verslą, nes ieškant nebrangių vaiko kambario baldų bei dekoracijų suprato, jog tokių prekių trūkumas ir taip gimė nauja verslo idėja. Justė susikūrė elektroninę parduotuvę dar neturėdama prekių, tačiau pamačiusi nemažą skaičių pirmųjų užsakymų susirado tiekėjus ir pradėjo sėkmingą nuosavą verslą.

Vienas iš populiauriausių būdų e-prekybai , ypač jei prekiauji rankdarbiais, printais ar net kitais e-produktais, yra ETSY parduotuvė. Apie tai kaip susikurti sėkmingą ETSY parduotuvę Gomama masterklasėje pasakoja rinkodaros specialistė Dovilė Mikelėnienė.

Online produktų pardavinėjimas

Dar vienas būdas susikurti smulkųjį verslą namuose yra online produktų pardavinėjimas. Svarbiausia sukurti kokybišką produktą, tuomet viskas ką reikės daryti – prižiūrėti plūstančius užsakymus! 

Produktai gali būti įvairiausi, tad pagalvok kokį produktą galėtum sukurti ir kas būtų naudingiausia tavo auditorijai.

  • Produktų gidai, pvz. “Viskas ką reikia žinoti apie fotografiją telefonu” 
  • E-knyga, pvz. “Kaip sukurti komunikacijos strategiją smulkiajam verslui”
  • Šablonai kitiems turinio kūrėjams, pvz. nuotraukų presetai

Daugiau online produktų idėjų įvairiausioms sritims, nuo grožio iki interjero dizaino ir sodo rasi šiame straipsnyje.

Aš pati pradėjau nuo online produktų pardavinėjimo – 21 dienos iššūkių, kurie padeda susiformuoti teisingus įpročius ir specialiai mano bendruomenei dietologų sudarytų mitybos planų. 

nuosavas verslas

Konsultacijų verslas

Nesinori prekiauti kitų sukurtų produktais, tačiau mielai pasidalintum savo žiniomis ar patirtimi? Gali kurti ir pardavinėti savo online mokymus! Tai gali būti privačios ar verslo konsultacijos, įvairios koučingo programos ar konsultacijos, kursai ar jų įrašai bei įvairūs workshop’ai. 

Puikus pavyzdys yra Justė Grigalauskienė ir jos kartu su drauge Egle įkurta lituanistinė mokyklėlė “Pasaka”. Pastebėjus, jog pandemijos metu kalbų pamokos gali vykti virtualiai nusprendė įkurti lituanistinę mokyklą vaikams. Dabar jie teikia aukštos kokybės nuotolines pamokas su kompetetingų pedagogų pagalba. Ši istorija parodo, jog kartais galima monetizuoti ne tik savo, bet ir kitų profesionalų žinias. 

Nekantrauji susikurti online verslą ir monetizuoti savo žinias? Nuo ko pradėti, ką parduoti, kam parduoti ir kaip parduoti?

Žiūrėk ypač išsamų Gomama kursą apie žinių pardavimą online su Social Image Agency įkūrėja, asmeninio prekės ženklo konsultante Giedre Ray. 

Ką reikia žinoti prieš pradedant?

Žingsnis #1

1. Išsigrynink savo verslo vertybes

Pirma ką turi pasidaryti, tai suprasti kokie motyvai Tave skatina pradėti šią veiklą, kokie gebėjimai galėtų pasitarnauti kuriant nuosavą verslą bei kokią auditoriją ir kodėl norėtum pasiekti. Atsakyk sau į klausimą: “Kodėl aš tai darau?”. 

Žingsnis #2

2. Pažink savo tikslinę auditoriją

Susikūrus idealaus kliento avatarą bus lengviau sukurti paslaugą ar produktą, kuris atitinka kliento norus ir lūkesčius. Norint tai lengviau padaryti reikėtų pagalvoti apie tikslinio kliento lytį, amžių, gyvenamąją vietą, šeimos padėtį, hobius ir su kokiomis problemomis jis dažniausiai susiduria.

Žingsnis #3

3. Pažink savo konkurentus.

Trečias žingsnis yra rinkos analizė. Pirma apžvelgk rinką ir vyraujančias tendencijas, nuspręsk kas yra Tavo tikslinė rinka. Tuomet pasidaryk konkurentų analizę, įvertink kitų įmonių asortimentą, kainas, prekių ar paslaugų įsigijimo būdus ir pagalvok apie visą vartotojo kelionę. Svarbu pažinti rinką ir konkurentus, nesvarbu kokie maži ar dideli jie būtų. Tai padės įsivertinti bendrą situaciją ir teisinga linkme nukreipti savo verslą.

Žingsnis #4

4. Susidėliok produktus ir paslaugas.

Dabar atėjo eilė nuspręsti, kokį prekių ar paslaugų asortimentą galėtum pasiūlyti savo tikslinei auditorijai ir koks pasiūlymas juos labiausiai sužavėtų. 

Nepamiršk atsižvelgti į konkurentų pasiūlymus, pagalvok kaip gali iš jų išsiskirti ir sukurti konkurencinį pranašumą.

Jei nori sužinoti kas yra verslo planas, kodėl svarbu jį turėti ir kodėl svarbu jį turėti, esame parengę išsamų straipsnį Verslo planas: visa informacija nuo A iki Z.

Žingsnis #5

5. Tapk matoma online

Pradėk pamažu ir nusistatyk prioritetus, bet nenorėk iškart būti visur. Sutik – nors ir kaip norėtųsi turėti sekėjus ir IG, ir FB, ir LinkedIn, ir dar turėti savo FB grupę bei rašyti tinklaraštį… visko nepadarysim! Sek, kur gyvena tavo auditorija, kaip jie sužino apie tave ir kurios priemonės pateisina labiausiai. 

Kiekvienam rimtam verslui ar savo srities profesionalui rekomenduoju susikurti svetainę. Tai ne tik priduoda pasitikėjimo, bet ir leis tavo klientams tave rasti Google bei žinoti, kur kreiptis, norint užsakyti tavo produktus ar paslaugas. 

Šiandien užsitikrinti savo domeną ir susikurti profesionalią svetainę yra kaip niekada paprasta ir greita – su Hostinger pagalba susikurti profesionalią WordPress svetainę gali net per 10 minučių

Kaip tai padaryti ir nuo ko pradėti? Išsirink pasirinktą hostingo planą svetainės talpinimui (tai padaryti gali jau nuo 2 eur į mėn!), užsitikrink savo domeną (“online vardą”) ir pradėk kurti savo WordPress svetainę pasinaudodama vienu iš daugelio nemokamų WordPress svetainių šablonų. 

Žingsnis #6

6. Pasiruošk sunkioms akimirkoms

Atmink, kad tikrai bus sunku ir pasiruošk sunkioms akimirkoms. 

Mano mėgstama frazė: Jei būtų lengva, visi taip darytų.

Žingsnis #7

7. Rask stiprią palaikymo komandą

Gal tai vyras ar draugė, kuri labai tiki tavimi ir kuri visada pakelia tavo nuotaiką bei neleidžia numesti rankų. O jei neturi – labai svarbu būti tave įkvepiančių ir panašia veikla užsiimančių žmonių apsuptyje. 

Šią terpę gali susikurti podkastų pagalba ar online bendruomenių kaip Gomama, kurioje susirinkusios ambicingos moterys kasdien įkvepia viena kitą siekti savo tikslų. 

Tai visgi... ar pradėti?

Į mane kreipiasi labai daug moterų, kurios abejoja. Abejoja savo jėgomis, žiniomis, bet… labai labai nori!

Visoms sakau tą patį – jei labai nori, jei vis apie tai galvoji ir sau neduodi ramybės – argi nenusipelnei pabandyti?! Ar nenusipelnei pasidovanoti sau tokią gyvenimo dovaną?! Dabartinė karjera niekur nepradings, o nepabandyti skauda dar labiau nei nusvilti. 

Tačiau… meluočiau jei sakyčiau, jog užauginti verslą lengva.

Abejonės savo jėgomis. Žinių spragos. Nežinojimas nuo kur pradėti ir kaip viską “prasukti”. Palaikymo trūkumas. Neturėjimas prieigos prie ekspertų. Nenumaldomas blaškymasis…

Visos mes kovojame su tuo kiekvieną dieną. Ir labai dažnai tai priverčia mus iššvaistyti lėšas, priimti prastus prendimus ir jausti nuovargį. Ko pasekoje, ne viena netgi atsisakome savo svajonių!

Sėkmė tikrai niekada nėra garantuota. Tačiau tikimybę galima ženkliai padidinti sujungus jėgas su kitomis versliomis ir ambicingomis moterimis kaip ir TU bei su geriausiais ekspertais, kurie puikiai išmano savo sritį ir yra pasiryžę Tau padėti! Neišleidžiant šimtų ar tūkstančių privačioms konsultacijoms!

 

Tam ir įkūriau Gomama – kad padėčiau moterims kaip Tu! Kad nebesijaustumėm vienišos, kad žinotumėm, kaip judėti į priekį ir kad ir mes galėtumėm gauti prieigą prie ekspertų, kurie pradedantiesiems dažniausiai yra sunkiai prieinami!  

Nekantrauji pradėti ir susidėlioti savo verslo planą?

Gomama tau paruošė išsamią verslo plano knygutę, kurią užpildžius galėsi susikurti savo verslo planą – parsisiųsk jau dabar! 

* Ačiū! Pasitikrink savo el. paštą – jei negavai laiškelio iš Gomama, gali būti, kad šis nukeliavo į spam ar promotions skiltį.

Kaip susikurti sėkmingą verslo planą gomama

apie mane

Dovilė Sinkė

Dovilė Sinkė

GoMama įkūrėja, verslo koučerė, kelių online verslų savininkė ir žaismingos dukrytės mama. Mane veža internetinio verslo plėtra - viskas, pradedant nuo idėjos išgryninimo iki tekstų optimizavimo, rinkodaros bei sistemų diegimo. Sėkmingai "pabėgusi" iš prestižinio darbo banke, siekiu padėti kitoms moterims susikurti daugiau laisvės, realizuoti save ir tapti nepriklausomom!

Kas yra Go Mama?

verslios mamos bendruomene kursai susitikimai gomama

GoMama yra pati kiečiausia verslių mamų bendruomenė. Čia rasi stiprų kitų mamų paramos ratą, žinias ir svarbiausia – pradėsi judėti pirmyn savo tiklų link!

nemokamas testas

Dovilė Sinkė

Ar esi pasiruošusi susikurti sėkmingą verslą?

Atlik 2 min nemokamą testą ir mes sukursime veiksmų planą, kuris padės atsirasti ten, kur nori. ⤵️

Masterklasės

Karolina Slovcovaitė gomama kursai facebook reklama

Kaip pasiruošti sėkmingas Facebook reklamas?

Pats geriausias step-by-step gidas, kuriuo dalijasi Karolina Slovcovaitė - reklamos ekspertė, viena iš 10 Google čempionų Baltijos šalyse.
Sužinok, kodėl verta reklamuotis Facebook, kaip parinkti tinkamą reklamos tikslą, biudžetą, auditoriją ir formatą. Kur rasti įkvėpimo ir daugiau.

Dovilė Mikelėnienė kaip susikurti etsy

Kaip sukurti sėkmingą Etsy parduotuvę?

Sužinok, kaip sėkmingai parduoti produktus vienoje didžiausių pardavimo platformų Etsy.
Dovilė, Etsy rinkodaros specialistė, dalijasi geriausiais savo patarimais ir įžvalgomis kaip iškilti, padidinti pardavimus, kaip legalizuoti savo verslą ir kt.

Dominyka Venciute gomama versli mama Linkedin asmeninis prekes zenklas

Kaip sustiprinti asmeninį prekės ženklą LinkedIn?

Dr. Dominyka Venciūtė - asmeninio prekinio ženklo lyderė Lietuvoje ir ISM lektorė, išmokys Tave kaip tikslingai dirbti su savo asmeniniu prekės ženklu ir gauti didžiausią galimą naudą.
Kaip tikslingai susitvarkyti savo LinkedIn profilį, kokį turinį kurti: kas, kaip ir kada, praktiniai patarimai, geriausi pavyzdžiai ir įrankiai .

Indre Sirkiene Instagram kursai gomama

Kaip parduoti Instagram socialiniame tinkle?

Rinkodaros ir socialinių tinklų ekspertė Indrė Širkienė išmokys, kaip susikurti tvarkingą ir informatyvų profilį, kad būtum atrasta, kokį turinį kurti norint pasiekti tikslinę auditoriją ir kaip padidinti pardavimus.
Taip pat, naujausios Instagram tendencijos, patarimai ir pavyzdžiai.

Visas masterklases galėsi peržiūrėti nemokamai tapusi Gomama nare. 

Nori sužinoti daugiau apie Gomama narystę?

Čia rasi pačią kiečiausią lektorių bei mamų komandą, kurios mokosi kartu ir palaiko viena kitą. Tik įsivaizduok, kiek daug galėtum pasiekti turėdama prieigą prie geriausių verslo ir rinkodaros ekspertų, aukštos kokybės masterklasių ir privačių sesijų?

Nori sužinoti daugiau apie Gomama narystę?

Sužinok apie mūsų masterklases, sesijas su ekspertais, susitikimus ir kitus Gomama bendruomenės pranašumus, kainas bei tapk Gomama nare!