AR ESI PASIRUOŠUSI SĖKMINGAM VERSLUI ir visoms galimybėms?

Atlik nemokamą 3 min testą ir gauk veiksmų planą iškart!

9 pelningiausios darbo internetu idėjos mamoms

Nusprendei pabandyti dirbti internetu ir ieškai įkvėpimo pasirinkdama tinkamiausią ir prospektyviausią karjerą? O gal nesi tikra, kokius darbus galėtum dirbti iš namų, kol tau netrukdo mažylis?

Darbas internetu suteikia didžiulę laisvę mamoms susidėlioti laiką kaip jos nori – pagal savo ir savo vaikų poreikius.

Tačiau sutikite, dauguma mūsų vis dar galvoja, jog dirbti kompiuteriu tėra hobis, kuris neleidžia užsidirbti tokio atlygio, kokį gauni įprastame darbe. Nebent esi viena iš šimto, kuriai labai pasiseka…

Taip, pradėti darbuotis internetu ir susikurti naują profesiją nėra lengva. Tačiau… tai yra daug lengviau, nei dauguma galvojame!

Tereikia atrasti savo nišą, sudėlioti gerą planą ir tikslingai pradėti eiti savo tikslo link – apie tai išsamiau gali pasiskaityti mūsų gide “Darbas internetu – kaip pradėti”.

Šiame straipsnyje pasidalinsiu pačiomis realistiškiausiomis darbo internetu idėjomis mamoms ir atsakysiu į svarbiausius klausimus:

 • Kas tai yra ir ką toks žmogus veikia?
 • Kokių žinių reikia norint pradėti?
 • Dažniausiai pasitaikančios darbo valandos?
 • Kokio vidutinio atlyginimo gali tikėtis*?

* Vidutinis atlyginimas gali labai skirtis nuo tavo patirties, padėties visuomenėje, populiarumo ir darbo rinkos. Šiame straipsnyje pateikiame dažniausiai pasitaikančius atlyginimus.

Taigi, apie kokius darbo internetu idėjos aktualios kiekvienai versliai mamai?

Geriausios darbo internetu idėjos mamoms: 9 idėjos

Darbas #1

Virtuali Asistentė (VA)

Virtuali asistentė atlieka privataus asistento pareigas konkrečiam žmogui ar kompanijai nuotoliniu būdu.

Virtualios asistentės darbai labai skiriasi priklausomai nuo darbdavio: nuo administracinių paslaugų (el. pašto valdymo, ataskaitų rengimo, susitikimų ir kelionių planavimo) iki projektų valdymo, skaitmeninės rinkodaros paslaugų (turinio kūrimo, naujienlaiškių kūrimo, internetinio puslapio priežiūros, informacijos rinkimo, socialinių medijų valdymo, grafinio dizaino) ir daug daugiau.

Reikalingos žinios:
Nors virtualios asistentės darbas nereikalauja, kad būtum vienos ar kitos srities ekspertė, dažnai būtina turėti šiek tiek patirties valdant internetines svetaines, socialinius tinklus ar būti susipažinus su paprastesnio grafinio dizaino kūrimu, priklausomai nuo darbo specifikos.

Be to, turėtum laisvai jaustis bendraudama nuotoliniu būdu (skambučiai, video konferencijos) ir būti susipažinusi su komandos darbą lengvinančiomis programomis kaip Google drive, Asana, Trello, Slack ir pan.

Darbo valandos:

 • Priklauso nuo susitarimo: dauguma darbdavių nori, jog dirbtum tam tikromis valandomis/dienomis, kitiems labiau rūpi, jog sutartu laiku atliktum visas tau pateiktas užduotis.
 • Dažnai reikalaujamas prieinamumas darbdavio darbo valandų laiku, ypač kai reikia aptarti naujas ar atliktas užduotis bei iškilusias problemas.
 • Vidutinis atlygis:
  Nuo 10 - 30 eur už valandą

  Gomama narėms esame paruošę specialiai tam skirtus kursus su Migle Kapoor, “VA Miglė” virtualaus asistavimo kompanijos Lietuvoje įkūrėja, turinčia daugiau nei 10 metų VA darbo patirtį. Šiuose kursuose sužinosi, kas yra VA, kokius darbus ji atlieka, kaip ja tapti, kokių žinių reikia ir kaip susikurti savo paslaugų paketą bei kur reklamuoti savo paslaugas.

  Darbas #2

  Skaitmeninės rinkodaros paslaugos

  Skaitmeninė rinkodara ypač patraukli, nes kiekvienas verslas, koks jis bebūtų – stambus ar tik pradėjęs vystytis – nori būti matomas. Dažniausiai atliekamos užduotys yra skaitmeninės rinkodaros strategijų administravimas, reklamų kūrimas ir valdymas, internetinių puslapių paieškos optimizavimo (SEO) paslaugos, Google analytics pateikiamų duomenų pritaikymas optimizuojant verslą ir kitos.

  Galimi du keliai:

  1. Būti generaliste ir apglėbti bendrą skaitmeninę rinkodarą (labiau aktualu mažesniems verslams)
  2. Specializuotis ties viena sritimi, pvz. teikti SEO paslaugas ar administruoti reklamas.

  Reikalingos žinios:

 • Patirtis skaitmeninės rinkodaros srityje
 • Mokėjimas valdyti svetaines bei dažniausiai pasitaikančias CRM sistemas
 • Darbo valandos:

 • Lankstus grafikas
 • Vidutinis atlygis:
  Nuo 15 - 40 eur už valandą

  Darbas #3

  Socialinių tinklų administravimas

  Šis darbas ypač aktualus toms, kurios domisi socialiniais tinklais ir turi patirties administruojant Instagram, Facebook, Pinterest ir kitas platformas. Socialinių tinklų administratorė padeda verslams pasiekti didesnę auditoriją, gauti daugiau sekėjų ir susideda iš turinio kūrimo ir administravimo, reklamų administravimo bei bendravimo su sekėjais.

  Reikalingos žinios:

 • Reklamų kūrimas ir administravimas
 • Vizualų kūrimas (Photoshop valdymas)
 • Programų, padedančių planuoti turinį, įvaldymas (Hootsuite, Later, ir pan.)
 • Darbo valandos:
  Lankstus grafikas

  Vidutinis atlygis:
  Nuo 10 iki 15 eur už valandą

  Nori sužinoti daugiau apie Instagram ir Facebook platformas?

  Junkis prie Gomama bendruomenės. Joje tavęs laukia kursai apie minėtas platformas, asmeninio prekės ženklo bei brendo kūrimą, elektroninės parduotuvės kūrimą bei optimizavimą ir dar daugiau naudingos informacijos!

  darbo internetu idejos social media
  Darbas #4

  Grafinio dizaino paslaugos

  Jei esi kūrybinga ir turėti akį dizainui, šis darbas kaip tik tau! Grafinio dizaino freelancer’ė dažniausiai užsiima firminio stiliaus ir logotipų kūrimu, maketavimu, reklaminių kompanijų vizualizacijų kūrimu.

  Reikalingos žinios:
  Naudojimasis Photoshop, Ilustrator, InDesign ir kitomis grafinio dizaino programomis.

  Darbo valandos:
  Lankstus grafikas

  Vidutinis atlygis:
  Nuo 15 - 30 eur už valandą

  Darbas #5

  Tekstų rašymas ir redagavimas (angl. copywriting)

  Jei mėgsti rašyti – gali užsiimti tekstų kūrimu (angl. copywriting). Priklausomai nuo tavo pomėgių ir rinkos, gali specializuotis vienoje ar kitoje srityje,pavyzdžiui – finansai, sveikata, grožis ir pan.

  Dažnai teksto kūrėjo paslaugos reikalingos tinklaraščio ir straipsnių rašymui, reklaminių tekstų ar šūkių kūrimui, produkto aprašymui, SEO tekstų rašymui. Dažnas copywriter užsiima ir tekstų redagavimu bei vertimu, jei yra puikiai įvaldęs kelias kalbas.

  Reikalingos žinios:

 • Susipažinimas su SEO (pagrindinių principų žinojimas)
 • Puikios anglų ar kitų užsienio kalbų žinios.
 • Darbo valandos:
  Lankstus grafikas

  Vidutinis atlygis:
  Nuo 10 - 30 eur už valandą

  Klausyk Gomama podcast’o su Greta Kondakove ir sužinok tekstų rašymo socialiniuose tinkluose subtilybes!

  Darbas #6

  Web dizainas ir svetainių kūrimas

  Jei tave domina technologijos, internetinių svetainių kūrimas yra puikus būdas užsidirbti pinigų internetu. Dėl šiuolaikinių technologijų svetainių kūrimas tapo daug prieinamesnis visiems. Be to, jis nereikalauja išsamių programavimo žinių.

  Į darbo užduotis dažniausiai įeina svetainės arba el. parduotuvės kūrimas, svetainių priežiūra ir administravimas, el. pašto paslaugų ir sistemų diegimas, tekstų rašymas bei vizualizacijų parinkimas.

  Reikalingos žinios:

 • WordPress, Wix ir panašių sistemų valdymas
 • SEO pradmenys
 • Grafinio dizaino pradmenys
 • Darbo valandos:
  Lankstus grafikas

  Vidutinis atlygis:
  Nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių už vienos svetainės sukūrimą.

  Darbas #7

  Buhalterės paslaugos

  Retas smulkių verslų ir laisvai samdomų darbuotojų nori užsiimti verslo steigimu, buhalterinių apskaitų tvarkymu ir mokesčių deklaracijų rengimu bei teikimu.

  Jei turi patirties šioje srityje ir atitinkamą išsilavinimą, gali užsiimti verslo finansų bei buhalterinės apskaitos konsultacijomis.

  Reikalingos žinios:
  Buhalterinės apskaitos išsilavinimas

  Darbo valandos:
  Lankstus grafikas

  Vidutinis atlygis:
  Nuo 10 - 40 eur už valandą

  Darbas #8

  Internetiniai kursai

  Jei turi žinių ir praktikos srityje, kuri domina daugelį žmonių, kodėl nepabandžius susisteminti savo žinias į internetinius kursus? Tai vienas iš pasyvesnių būdų užsidirbti papildomų pinigų, nes vieną kartą įrašiusi kursus, gali juos pardavinėti neribotai auditorijai.

  Gali pasirinkti kelias alternatyvas:

  • Pasinaudoti internetinių kursų kaip Udemy ar Coursera platformomis ir jose paviešinti savo kursus. Tai yra puikus būdas pradėti, nes nereikia investuoti į savo auditorijos auginimą ir svetainės kūrimą. Tačiau čia egzistuoja didelė konkurencija ir gana mažos kainos. Kursai tokiose platformose dažniausiai kainuoja apie 20 eur, o jų kūrėjas tegauna 50% visos sumos.
  • Susikurti savo svetainę, kurioje viešinsi savo kursus. Šis kelias sunkesnis ir reikalauja daugiau investicijų, tačiau leidžia tau nustatyti norimą kainą bei pasiimti visą pelną. Labiau tinkama toms, kurios turi pradinę auditoriją ar žino, kaip ją pasiekti.

  Reikalingos žinios:

 • Eksperto lygio žinios pasirinktoje srityje
 • Jei pasirinksi viską daryti pati, praverstų bendrinės svetainių administravimo, video redagavimo ir rinkodaros žinios, kurių prireiks siekiant pritraukti didesnę auditoriją
 • Darbo valandos:

 • Pasyvus verslas, kurį gali (beveik) visiškai automatizuoti
 • Bendravimas su klientais, priklausomai nuo kursų populiarumo (iki 1-2 val per dieną)
 • Vidutinis atlygis:
  Nuo 10 eur iki kelių šimtų už parduotą kursą, priklausomai nuo rinkos

  darbo internetu idejos web dizainas
  Darbas #9

  Dropshipingas ir elektroninė prekyba

  Kita ypač lanksti ir daug kapitalo nereikalaujanti idėja yra dropshipingas. Tai yra prekių, kurių nesandeliuojate, bet siunčiate tiesiai iš tiekėjo rankų perpardavinėjimas.

  Šiame versle ypač svarbu tikslingai išanalizuoti rinką ir jos poreikius. Tarkim, jei matai jog šiuo metu labai populiarios korėjietiškos veido kaukės, o jų paklausa aplink ypač maža – gali susirasti tiesioginių tiekėjų iš Korėjos ir perpardavinėti kaukes internetu užsidėjus antkainį. Lengviausia tiekėjus rasti pasinaudojus tarptautiniais prekybos tinklais kaip Amazon, Ebay ar Aliexpress.

  Reikalingos žinios:

 • Dropshipingo verslo pagrindai
 • Elektroninės parduotuvės kūrimas ir valdymas
 • Darbo valandos:
  Lankstus grafikas

  Vidutinis atlygis:
  Nuo 10% iki 30% nuo parduotos prekės, priklausomai nuo rinkos

  Nori išmokti susikurti sėkmingą elektroninę parduotuvę?

  Gomama narėms esame paruošę specialiai tam skirtus kursus su rinkodaros specialiste Dovile Mikelėniene. Šiuose kursuose sužinosi apie vieną populiariausių produktų prekybos platformų – Etsy, kas tai yra, kodėl verta rinktis Etsy, kaip adaptuoti produktą sėkmingiems pardavimams ir daugiau!

  Nuo ko pradėti ir kaip pritraukti daugiau klientų?

  Viena didžiausių problemų, su kuria susiduria visi pradedantieji laisvai samdomi darbuotojai – pirmųjų klientų radimas.

  Būnant freelanceriu, tu esi atsakinga už savo įvaizdį, matomumą ir populiarumą. Nuo to labai priklauso, kaip tau seksis rasti pirmus klientus ir kokio atlygio galėsi tikėtis už savo darbą.

  Todėl, jei nori išsiskirti ir atrodyti profesionaliai, rekomenduoju kelis pagrindinius dalykus:

  1. Susikurti internetinę svetainę, kuri reprezentuotų tave ir tavo verslą
  2. Būti aktyviai socialiniuose tinkluose (Linkedin, Instagram, Facebook), priklausomai nuo savo nišos ir rinkos.
  3. Plėsti savo network’ą dalyvaujant įvairiuose renginiuose, seminaruose ir prisijungiant prie į verslumą orientuotų bendruomenių kaip GoMama.

  Jei nori sužinoti daugiau, kaip pradėti dirbti internetu, gauti daugiau darbo internetu idėjų, rasti pirmus klientus ir išpopuliarėti, prisijunk prie GoMama bendruomenės, pasisemk praktinių žinių ir gauk didžiulę motyvacijos dozę!

  Nuo praktinių seminarų ir workshopų su savo srities ekspertėmis iki naujų pažinčių su veikliomis mamomis ir pagalbos bei supratingumo, kurio kaip tik trūko siekiant savo svajonių DABAR! 

  darbo internetu idejos mamos darbas nuotoliniu budu

  apie mane

  Dovilė Sinkė

  Dovilė Sinkė

  GoMama įkūrėja, verslo koučerė, kelių online verslų savininkė ir žaismingos dukrytės mama. Mane veža internetinio verslo plėtra - viskas, pradedant nuo idėjos išgryninimo iki tekstų optimizavimo, rinkodaros bei sistemų diegimo. Sėkmingai "pabėgusi" iš prestižinio darbo banke, siekiu padėti kitoms moterims susikurti daugiau laisvės, realizuoti save ir tapti nepriklausomom!

  Kas yra Go Mama?

  verslios mamos bendruomene kursai susitikimai gomama

  GoMama yra pati kiečiausia verslių mamų bendruomenė. Čia rasi stiprų kitų mamų paramos ratą, žinias ir svarbiausia – pradėsi judėti pirmyn savo tiklų link!

  nemokamas testas

  Dovilė Sinkė

  Ar esi pasiruošusi susikurti sėkmingą verslą?

  Atlik 2 min nemokamą testą ir mes sukursime veiksmų planą, kuris padės atsirasti ten, kur nori. ⤵️

  Masterklasės

  Karolina Slovcovaitė gomama kursai facebook reklama

  Kaip pasiruošti sėkmingas Facebook reklamas?

  Pats geriausias step-by-step gidas, kuriuo dalijasi Karolina Slovcovaitė - reklamos ekspertė, viena iš 10 Google čempionų Baltijos šalyse.
  Sužinok, kodėl verta reklamuotis Facebook, kaip parinkti tinkamą reklamos tikslą, biudžetą, auditoriją ir formatą. Kur rasti įkvėpimo ir daugiau.

  Dovilė Mikelėnienė kaip susikurti etsy

  Kaip sukurti sėkmingą Etsy parduotuvę?

  Sužinok, kaip sėkmingai parduoti produktus vienoje didžiausių pardavimo platformų Etsy.
  Dovilė, Etsy rinkodaros specialistė, dalijasi geriausiais savo patarimais ir įžvalgomis kaip iškilti, padidinti pardavimus, kaip legalizuoti savo verslą ir kt.

  Dominyka Venciute gomama versli mama Linkedin asmeninis prekes zenklas

  Kaip sustiprinti asmeninį prekės ženklą LinkedIn?

  Dr. Dominyka Venciūtė - asmeninio prekinio ženklo lyderė Lietuvoje ir ISM lektorė, išmokys Tave kaip tikslingai dirbti su savo asmeniniu prekės ženklu ir gauti didžiausią galimą naudą.
  Kaip tikslingai susitvarkyti savo LinkedIn profilį, kokį turinį kurti: kas, kaip ir kada, praktiniai patarimai, geriausi pavyzdžiai ir įrankiai .

  Indre Sirkiene Instagram kursai gomama

  Kaip parduoti Instagram socialiniame tinkle?

  Rinkodaros ir socialinių tinklų ekspertė Indrė Širkienė išmokys, kaip susikurti tvarkingą ir informatyvų profilį, kad būtum atrasta, kokį turinį kurti norint pasiekti tikslinę auditoriją ir kaip padidinti pardavimus.
  Taip pat, naujausios Instagram tendencijos, patarimai ir pavyzdžiai.

  Visas masterklases galėsi peržiūrėti nemokamai tapusi Gomama nare. 

  Nori sužinoti daugiau apie Gomama narystę?

  Čia rasi pačią kiečiausią lektorių bei mamų komandą, kurios mokosi kartu ir palaiko viena kitą. Tik įsivaizduok, kiek daug galėtum pasiekti turėdama prieigą prie geriausių verslo ir rinkodaros ekspertų, aukštos kokybės masterklasių ir privačių sesijų?

  Nori sužinoti daugiau apie Gomama narystę?

  Sužinok apie mūsų masterklases, sesijas su ekspertais, susitikimus ir kitus Gomama bendruomenės pranašumus, kainas bei tapk Gomama nare!