AR ESI PASIRUOŠUSI SĖKMINGAM VERSLUI ir visoms galimybėms?

Atlik nemokamą 3 min testą ir gauk veiksmų planą iškart!

Kaip pasiekti savo tikslus

Kaip pasiekti savo tikslus?

Aš pastoviai nusistatau sau naujus tikslus – savaitei, mėnesiui, metams, 5 metams 5 priekį. Tai darau, nes tiksliai žinodama, kur noriu eiti, pasiekti savo kelią yra daug lengviau. Atsiranda aiškumas, siekiamybė, lengviau susidėlioti aiškų veiksmų planą.

Tikslų siekimas tiesiogiai susijęs su kiekvienos iš mūsų dienos gerove. Juk toks nuostabus tas žengimo tikslų link procesas! Ir nors jame susiduriame su tikrai nemažai iššūkių – taip nuostabu juos įveikti ir pasiekti tai, ką buvome užsibrėžusios. Ir nesvarbu ar tavo tikslas susidėlioti turinio planą ateinančiam mėnesiui, išsigryninti savo auditoriją ar tiesiog kiekvieną sekmadienį išeiti ilgam pasivaikščiojimui su visa šeima.

Taigi, ką turėtum žinoti norėdama sėkmingai pasiekti savo tikslus?

Visgi, vienas sunkiausių ir svarbiausių dalykų, kuris atrodytų labai paprastas, yra tiesiog pradėti!
Šiame Gomama straipsnyje aptarsiu pagrindinius žingsnius, kurie padės tau pagaliau pradėti ir pasiekti savo svajones, bei įgyvendinti užsibrėžtus tikslus.

7 žingsniai: kaip siekti užsibrėžto tikslo?

1. Įsivaizduok save po 5 metų

Giliai įkvėpk ir nusikelk 5 metus į priekį, kuomet gyvenimo tikslas yra pasiektas. Paklausk savęs:

⭐️ Ką Tu matai?

⭐️ Kur Tu esi?

⭐️ Ką Tu darai?

⭐️ Kiek pinigų Tu turi?

Į viską pažvelk taip, tarsi visa tai, šiuo metu, būtų realybė. Stenkis kuo tikriau įsijausti į savo mintis ir aiškiai matyti kiekvieną detalę – kur esi, kaip atrodai, ką esi apsirengusi, kur gyveni, kaip atrodo tavo diena, kokie žmonės tave supa ir pan.

Atsimerk ir patikėk, kad šie vaizdai gali tapti realybe – pradžioje gali būti sunkiau, bet kuo dažniau tai praktikuosi, tuo tavo vizija stiprės ir viską matysi vis aiškiau.

*Jei tavo tikslas greitesnis, pvz nori kažką pasiekti jau po metų, atitinkamai adaptuok šį pratimą.

Norėdama pasiekti savo tikslus turi suprasti, kad labai svarbu aiškus tikslo formulavimas. Tai neturėtų būti abstrakti svajonė, kuri nuolatos kinta. Pasiekti tai, kuo mes tvirtai netikime ir nesame tikros, kad tai mūsų kelias, bus labai sunku. Todėl, jei neturi nė menkiausių idėjų apie savo ateitį, kokia ji galėtų būti ar kokią save joje įsivaizduoji, prisėsk su šiltu puodeliu arbatos ir visą tai nuosekliai apgalvok. 

Jei trūksta įkvėpimo, ką galėtum veikti, skaityk šį straipsnį apie 7 verslo idėjas moterims.

2. Nusistatyk ketinimą

Duoti sau nurodymą pradėti veikti ir imtis tam tikrų veiksmų dėl savo svajonės – labai svarbu. Jei nori pradėti siekti tikslo, negali apie tai tik svajoti. Turi tiksliai nusistatyti ir savo tikslą pasakyti sau garsiai, pvz. “Aš pradedu kurti savo verslą”. 

Lalene desertų namų įkūrėja, kurią kalbinau vieno Gomama podcasto metu, būtent taip pradėjo žengti link savo svajonės. Kaip ji pati sako “Eikit į baimę, nes tik tada pajusit tą gyvenimo kaifą ”. 

Negalime visą laiką likti tik prie “Aš norėčiau”, turime imti ir pradėti daryti (arba atsisakyti savo svajonių ir susikurti naujas). Ir tai tikrai nereiškia, kad nuo rytojaus Tu atsidarysi savo elektroninę parduotuvę. Bet – nuo rytojaus Tu pagaliau imsies tikslingų veiksmų, kad ją atsidarytum.

3. Įsivardink sau, kas esi

Žinojimas kas Tu esi – vienas iš esminių dalykų, kuris Tau padės tikslo siekime. Čia vertėtų sau atsakyti į klausimus:

⭐️ Kas yra tavo vertybės?

⭐️ Ką labiausiai mėgsti?

⭐️ Kodėl nori daryti viena ar kitą?

⭐️ Kas tau svarbu gyvenime?

Visų šių dalykų žinojimas Tau padės geriau jaustis kiekvieną dieną, taip pat ir motyvacija siekti tikslo tik didės. Siekdama savo svajonių, visuomet žinosi, dėl ko visa tai darai ir net susidūrus su sunkumais, jie neatrodys tokie gąsdinantys. Nes sutik, pasiektas tikslas, neturėtų būti vienintelis laimingos akimirkos momentas – kelias jo link yra tiek pat gražus ir jaudinantis.

Na, o jei nežinai, kas tiksliai esi, skirk tam laiko išsiaiškinti. Tau puikiai pagelbėtų joga, meditacija, ar kiti savęs pažinimo pratimai, kuriuose Tu galėtum atsipalaiduoti ir leistis į savęs pažinimą.

4. Užsirašyk savo tikslus

Atrodo toks paprastas dalykas, bet užtat koks veiksmingas! Vien savo tikslo formulavimas ant popieriaus lapo gali parodyti ar tai tikrai tas, ko tu nori siekti ir investuoti savo laiką, energiją bei pinigus. Galbūt mintyse tavo tikslas atrodė toks žavus, tačiau vien rašymas apie jį Tau neteikia jokių teigiamų emocijų. 

Rašant žodžius mes kur kas geriau susikoncentruojame ir smegenys nėra blaškomos pašalinėmis mintimis, kurios kartais trukdo susikaupti. Ranka užrašytas tikslas taps tavo tikrovės dalimi.

Jei ieškai tikslų nusistatymo klausimyno, kuris padės aiškiai nusistatyti savo tikslus, juos įsivardinti ir suskirstyti į mažesnius (finansinius tikslus, šeimos tikslus, ketvirčio tikslus ir daugiau), visoms Gomama narėms esu paruošusi išsamų tikslų nusistatymo gidą, kurį užpildžiusios narės jau labai sėkmingai siekia savo tikslų.

Tapk Gomama nare jau dabar ir gauk šį gidą dovanų

5. Neleisk Tavo baimėms trukdyti siekti savo tikslų

Kiek daug gyvenimo malonumų prarandame, vien tik dėl to, kad bijome. Bijome būti nesuprastos, bijome pradėti savo verslą, bijome išeiti iš savo komforto zonos, bet baimės negali tapti pagrindinėmis Tavo gyvenimo kelrodėmis žvaigždėmis. Jų Tavo kasdienybėje turėtų sumažėti iki minimumo, nes dažnai jos – pagrindinis stabdis judėti pirmyn.

Vienoje iš Gomama sesijų narėms su koučingo specialiste Rimante Eneva, diskutavome šia tema. Ji teigia, kad baimės dažniausiai ateina iš dviejų vietų: aplinkos ir visuomenės. Būtent kurdamos verslą, turėtume klausyti tik savęs ir koncentruotis į daromus dalykus ir jais mėgautis. 

O jeigu jauti, kad Tau be galo trūksta pasitikėjimo savimi ir baimės tiesiog užvaldžiusios Tavo kūną, pasinaudok šiuo Rimantės patarimu:

⭐️ Atsistok prieš veidrodį išdidžia herojaus poza, žiūrėk tiesiai sau į akis ir sakyk sau pagiriančius žodžius bent 5 min. Kartok kiekvieną dieną.

Man šis pratimas be galo padeda, tikiuosi, kad Tau jis taip pat atneš naudos. O jei norėtum išgirsti visą sesiją apie pasitikėjimą savo jėgomis, jį rasi prisijungus prie Gomama bendruomenės. Taip pat, daugiau apie baimes gali išgirsti viename iš Gomama podcast’ų su profesionalia aktore Indre Endriukaite.

6. Pradėk imtis veiksmų

Svajoti ir norėti galima labai ilgai, bet jei nieko nepradėsime daryti, tai ir liks tik svajonėmis. Tam, kad Tavo gyvenimo tikslas taptų realybe, turi susikurti aiškų veiksmų planą. Jis padės Tau nesimėtyti tarp spontaniškų idėjų, kurios, žinoma, kartais būna tikrai naudingos. Tačiau, jei mes nuolat keisime savo planą, tikslą pasieksime tikrai negreitai. 

Geriausia būtų, kad Tavo planas būtų suskaidytas į skirtingas dalis, kaip pavyzdžiui, mėnesiais. Taip neprarasi dėmesio ir nenukrypsi nuo savo svajonės.

Jeigu Tavo tikslas susijęs su verslu, daugiau informacijos šia tema gali rasti viename iš Gomama blogo įrašų.

7. Pasidalink savo tikslais su kitais

“Laimė mėgsta tyla”, – tik nesakyk, kad šios frazės Tau neteko girdėti. Neesu tikra dėl jos, kuomet kalbame apie savo tikslus. 

2019 buvo atliktas tyrimas, kurio gauti rezultatai atskleidė, kad visgi dalintis savo svajonės netgi reikia, tik tą reikėtų daryti su žmonėmis, kurių nuomonė Tau svarbi.  Motyvacija siekti tikslo taps kur kas didesnė  ir tai paskatins Tave imtis veiksmų.

O jei nežinai kas galėtų būti tas žmogus ar žmonės, su kuriais galėtum pasidalinti, Gomama bendruomenė manau tam puikiai tiktų. Čia mes visos narių susitikimų metų dalinamės savo svajonėmis ir tikslais su kitomis, kad jaustume atskaitomybę ir palaikymą.

O kokius tikslus nusistatei Tu?

Tikiuosi, kad perskaičius šį straipsnį klausimas kaip siekti užsibrėžto tikslo, tapo kur kas aiškesnis.

Taigi, kokius tikslus nusistatei Tu sau pati? Užkalbink mane socialiniuose tinkluose Instagram ir pasidalink su manimi!

apie mane

Dovilė Sinkė

Dovilė Sinkė

GoMama įkūrėja, verslo koučerė, kelių online verslų savininkė ir žaismingos dukrytės mama. Mane veža internetinio verslo plėtra - viskas, pradedant nuo idėjos išgryninimo iki tekstų optimizavimo, rinkodaros bei sistemų diegimo. Sėkmingai "pabėgusi" iš prestižinio darbo banke, siekiu padėti kitoms moterims susikurti daugiau laisvės, realizuoti save ir tapti nepriklausomom!

Kas yra Go Mama?

verslios mamos bendruomene kursai susitikimai gomama

GoMama yra pati kiečiausia verslių mamų bendruomenė. Čia rasi stiprų kitų mamų paramos ratą, žinias ir svarbiausia – pradėsi judėti pirmyn savo tiklų link!

nemokamas testas

Dovilė Sinkė

Ar esi pasiruošusi susikurti sėkmingą verslą?

Atlik 2 min nemokamą testą ir mes sukursime veiksmų planą, kuris padės atsirasti ten, kur nori. ⤵️

Masterklasės

Karolina Slovcovaitė gomama kursai facebook reklama

Kaip pasiruošti sėkmingas Facebook reklamas?

Pats geriausias step-by-step gidas, kuriuo dalijasi Karolina Slovcovaitė - reklamos ekspertė, viena iš 10 Google čempionų Baltijos šalyse.
Sužinok, kodėl verta reklamuotis Facebook, kaip parinkti tinkamą reklamos tikslą, biudžetą, auditoriją ir formatą. Kur rasti įkvėpimo ir daugiau.

Dovilė Mikelėnienė kaip susikurti etsy

Kaip sukurti sėkmingą Etsy parduotuvę?

Sužinok, kaip sėkmingai parduoti produktus vienoje didžiausių pardavimo platformų Etsy.
Dovilė, Etsy rinkodaros specialistė, dalijasi geriausiais savo patarimais ir įžvalgomis kaip iškilti, padidinti pardavimus, kaip legalizuoti savo verslą ir kt.

Dominyka Venciute gomama versli mama Linkedin asmeninis prekes zenklas

Kaip sustiprinti asmeninį prekės ženklą LinkedIn?

Dr. Dominyka Venciūtė - asmeninio prekinio ženklo lyderė Lietuvoje ir ISM lektorė, išmokys Tave kaip tikslingai dirbti su savo asmeniniu prekės ženklu ir gauti didžiausią galimą naudą.
Kaip tikslingai susitvarkyti savo LinkedIn profilį, kokį turinį kurti: kas, kaip ir kada, praktiniai patarimai, geriausi pavyzdžiai ir įrankiai .

Indre Sirkiene Instagram kursai gomama

Kaip parduoti Instagram socialiniame tinkle?

Rinkodaros ir socialinių tinklų ekspertė Indrė Širkienė išmokys, kaip susikurti tvarkingą ir informatyvų profilį, kad būtum atrasta, kokį turinį kurti norint pasiekti tikslinę auditoriją ir kaip padidinti pardavimus.
Taip pat, naujausios Instagram tendencijos, patarimai ir pavyzdžiai.

Visas masterklases galėsi peržiūrėti nemokamai tapusi Gomama nare. 

Nori sužinoti daugiau apie Gomama narystę?

Čia rasi pačią kiečiausią lektorių bei mamų komandą, kurios mokosi kartu ir palaiko viena kitą. Tik įsivaizduok, kiek daug galėtum pasiekti turėdama prieigą prie geriausių verslo ir rinkodaros ekspertų, aukštos kokybės masterklasių ir privačių sesijų?

Nori sužinoti daugiau apie Gomama narystę?

Sužinok apie mūsų masterklases, sesijas su ekspertais, susitikimus ir kitus Gomama bendruomenės pranašumus, kainas bei tapk Gomama nare!