AR ESI PASIRUOŠUSI SĖKMINGAM VERSLUI ir visoms galimybėms?

Atlik nemokamą 3 min testą ir gauk veiksmų planą iškart!

Ep. 42: Kaip nugalėti auditorijos baimę ir pasitikėti savimi? Su profesionalia aktore ir lektore Indre Endriukaite

APIE INDRĘ

Podcast su Indre E

“Jeigu teisingai susidėlioji ėjimo prieš auditoriją tikslus, tai tuomet sumenksta ta baimė pasirodyti.”

INDRĖ ENDRIUKAITĖ

Indrė Endriukaitė – mama, Gomama narė, profesionali aktorė ir lektorė,  vedanti mokymus organizacijoms ir padedanti verslininkams stiprinti pasitikėjimą savimi. Savo mokymuose bei konsultacijose Indrė taiko teatrinius metodus, kurie naudingi stiprinant komandą, atskleidžiant komandines stiprybes ir stiprėjant kaip individui.

Koks buvo kelias nuo profesionalės aktorės iki virtualių teatro pamokų ir renginių vaikams, ir iki profesionalių mokymų vedimo šiandien. O taip pat, Indrė pasidalino labai vertingais patarimais, kaip stiprinti savivertę, kaip išmokti viešo kalbėjimo, kad sužavėtumėme visus savo asmenybėmis, kaip generuoti naujas idėjas ir susikalbėti komandoje.

Apie visai tai kalbuosi su Indre Endriukaite, kuri yra mama, Gomama narė, profesionali aktorė ir lektorė,  vedanti mokymus organizacijoms ir padedanti verslininkams stiprinti pasitikėjimą savimi.

Šiame epizode išgirsi:

(01:44) Apie Indrę ir jos veiklą.

(03.12) Kaip prasidėjo Indrės kelias teatre?

(07:56) Kaip kilo privačių edukacinių teatro užsiėmimų vedimo veiklos idėja?

(14:32) Kaip kilo idėja susijusi su teatrinių metodų panaudojimu verslo tikslams vystyti?

(20:17) Kaip nebijoti auditorijos ir viešo kalbėjimo?

(29:39) Kaip kalbėti, kad įtikintume kitus?

(37:10) Apie bendravimą su žmonėmis, su kuriais turi nemalonių patirčių.

(43:27) Kokie metodai labiausiai padeda pasikelti savivertę?

(54:10) Kaip generuoti idėjas, kuomet patiriame idėjų ‘badą’?

Kaip nebijoti auditorijos ir viešo kalbėjimo?

Labai daug galvoju apie tai. Pirmiausia, svarstau iš ko tai gimsta, kokia tos baimės priežastis? Juk mes ne prieš monstrus sėdime ir jie mūsų nesuvalgys. 

Tikriausiai dažniausiai bijome ką jie pagalvos, pakomentuos arba kaip reaguos. Deja dažniausiai tikimės, kad jie sureaguos teigiamai ir mus pagirs, bet tai egoizmo viršūnė. Tada mes galvojame labai apie save: kaip čia MES atrodysime, apie MUS, apie MANE, MAN, kaip AŠ.

Tai nuimkime juos. Ką aš galiu duoti, pasakyti JIEMS, kuo aš galiu pasidalinti su JAIS ir tada dingsta ta baimė, nes, kai tu eini į sceną, tu ten neini demonstruoti savęs. Visą laiką einame parodyti personažą, perteikti žinutę tuo spektakliu, pavirpinti žiūrovo širdį. 

Jeigu teisingai susidėlioji savo tikslus, ėjimo prieš auditoriją, tai tuomet ir sumenksta ta baimė pasirodyti

Kaip kalbėti, kad įtikintum kitus?

Pirmiausia, tai reikia nuoširdumo ir tikėjimo pačiam sau. Jeigu pats tiki, tai ir visi kiti tikės. Kartais labai jaučiasi ant scenos, kad aktorius netiki pats tuo, ką sako. Tada, netiki ir režisierius, netiki ir žiūrovas. 

Antras dalykas – nuoširdumas. Tu gali nusišnekėti ir tai yra natūralu, kaip pavyzdžiui, podcasto metu mes galime kažką leptelt pro šalį. Tačiau šis formatas mums tai leidžia, nes tai yra natūrali, nuoširdi aplinka. Kitas dalykas, kuomet mes einame skaityti kokio nors pranešimo ir tai yra kitas lygis, kur mes turime pagalvoti apie savo kalbos švarą: kirčiavimą, tokių žodžių vartojimą kaip ‘tarsi’, ‘ta prasme’.

Kūno kalba taip pat svarbi. Jeigu stovime, tai netrypčiojame, nes šitas labai išduoda nepasitikėjimą. Tada vaizduotėje įsidedame akmenis į batus, kad jau stovėtume kaip prikaltais batais.

Reikia pagalvoti ir apie gestų kalbą. Šioje srityje yra daugybė dalykų, bet vienas jų, kad per daug negestikuliuoti. Pavyzdžiui, būna moterys dažnai taisosi plaukus, tai tas labai blaško klausytoją. 

Akių kontaktas – vienas iš svarbiausių dalykų. Net ir per Zoom kalbant šitas aspektas labai pasimiršta. Jeigu repetuočiau kažkokiam pristatymui online žiūrėjimą tieisiai į kamerą pasirepetuočiau kur kas daugiau.

Stovint prieš auditoriją stovi aukštyn žemyn arba į vieną žmogų tik. Tuomet nesuvaldai visų klausytojų dėmesio. 

Juozas Miltinis

Nekantrauji pradėti nuosavą verslą, tačiau nežinai nuo ko pradėti?

Kviečiu prisijungti prie Gomama bendruomenės, kurioje ne tik turėsi galimybę mokytis iš savo srities profesionalų, tačiau būsi apsupta ambicingų ir veiklių moterų!

Gomama platformoje rasi kursų įvairiausiomis temomis, nuo vizualinio brando identiteto kūrimo iki patarimų kaip dirbti su žinisklaida.

Visus kursus gali peržiūrėti nemokamai tapusi Gomama klubo nare

apie mane

Dovilė Sinkė

Dovilė Sinkė

GoMama įkūrėja, verslo koučerė, kelių online verslų savininkė ir žaismingos dukrytės mama. Mane veža internetinio verslo plėtra - viskas, pradedant nuo idėjos išgryninimo iki tekstų optimizavimo, rinkodaros bei sistemų diegimo. Sėkmingai "pabėgusi" iš prestižinio darbo banke, siekiu padėti kitoms moterims susikurti daugiau laisvės, realizuoti save ir tapti nepriklausomom!

Kas yra Go Mama?

verslios mamos bendruomene kursai susitikimai gomama

GoMama yra pati kiečiausia verslių mamų bendruomenė. Čia rasi stiprų kitų mamų paramos ratą, žinias ir svarbiausia – pradėsi judėti pirmyn savo tiklų link!

nemokamas testas

Dovilė Sinkė

Ar esi pasiruošusi susikurti sėkmingą verslą?

Atlik 2 min nemokamą testą ir mes sukursime veiksmų planą, kuris padės atsirasti ten, kur nori. ⤵️

MASTERKLASĖS

Indre Sirkiene Instagram kursai gomama

Kaip parduoti Instagram socialiniame tinkle?

Rinkodaros ir socialinių tinklų ekspertė Indrė Širkienė išmokys, kaip susikurti tvarkingą ir informatyvų profilį, kad būtum atrasta, kokį turinį kurti norint pasiekti tikslinę auditoriją ir kaip padidinti pardavimus.

Taip pat, naujausios Instagram tendencijos, patarimai ir pavyzdžiai.

Dominyka Venciute gomama versli mama Linkedin asmeninis prekes zenklas

Kaip sustiprinti asmeninį prekės ženklą LinkedIn?

Dr. Dominyka Venciūtė - asmeninio prekinio ženklo lyderė Lietuvoje ir ISM lektorė, išmokys Tave kaip tikslingai dirbti su savo asmeniniu prekės ženklu ir gauti didžiausią galimą naudą.

Kaip tikslingai susitvarkyti savo LinkedIn profilį, kokį turinį kurti: kas, kaip ir kada, praktiniai patarimai, geriausi pavyzdžiai ir įrankiai .

Karolina Slovcovaitė gomama kursai facebook reklama

Kaip pasiruošti sėkmingas Facebook reklamas?

Pats geriausias step-by-step gidas, kuriuo dalijasi Karolina Slovcovaitė - reklamos ekspertė, viena iš 10 Google čempionų Baltijos šalyse.

Sužinok, kodėl verta reklamuotis Facebook, kaip parinkti tinkamą reklamos tikslą, biudžetą, auditoriją ir formatą. Kur rasti įkvėpimo ir daugiau.

Dovilė Mikelėnienė kaip susikurti etsy

Kaip sukurti sėkmingą Etsy parduotuvę?

Sužinok, kaip sėkmingai parduoti produktus vienoje didžiausių pardavimo platformų Etsy.

Dovilė, Etsy rinkodaros specialistė, dalijasi geriausiais savo patarimais ir įžvalgomis kaip iškilti, padidinti pardavimus, kaip legalizuoti savo verslą ir kt.

Visas masterklases galėsi peržiūrėti nemokamai tapusi Gomama nare.