APIE INDRĘ

“Jeigu teisingai susidėlioji ėjimo prieš auditoriją tikslus, tai tuomet sumenksta ta baimė pasirodyti.”
INDRĖ ENDRIUKAITĖ
Indrė Endriukaitė – mama, Gomama narė, profesionali aktorė ir lektorė, vedanti mokymus organizacijoms ir padedanti verslininkams stiprinti pasitikėjimą savimi. Savo mokymuose bei konsultacijose Indrė taiko teatrinius metodus, kurie naudingi stiprinant komandą, atskleidžiant komandines stiprybes ir stiprėjant kaip individui.
Koks buvo kelias nuo profesionalės aktorės iki virtualių teatro pamokų ir renginių vaikams, ir iki profesionalių mokymų vedimo šiandien. O taip pat, Indrė pasidalino labai vertingais patarimais, kaip stiprinti savivertę, kaip išmokti viešo kalbėjimo, kad sužavėtumėme visus savo asmenybėmis, kaip generuoti naujas idėjas ir susikalbėti komandoje.
Apie visai tai kalbuosi su Indre Endriukaite, kuri yra mama, Gomama narė, profesionali aktorė ir lektorė, vedanti mokymus organizacijoms ir padedanti verslininkams stiprinti pasitikėjimą savimi.
(01:44) Apie Indrę ir jos veiklą.
(03.12) Kaip prasidėjo Indrės kelias teatre?
(07:56) Kaip kilo privačių edukacinių teatro užsiėmimų vedimo veiklos idėja?
(14:32) Kaip kilo idėja susijusi su teatrinių metodų panaudojimu verslo tikslams vystyti?
(20:17) Kaip nebijoti auditorijos ir viešo kalbėjimo?
(29:39) Kaip kalbėti, kad įtikintume kitus?
(37:10) Apie bendravimą su žmonėmis, su kuriais turi nemalonių patirčių.
(43:27) Kokie metodai labiausiai padeda pasikelti savivertę?
(54:10) Kaip generuoti idėjas, kuomet patiriame idėjų ‘badą’?

Kaip nebijoti auditorijos ir viešo kalbėjimo?
Labai daug galvoju apie tai. Pirmiausia, svarstau iš ko tai gimsta, kokia tos baimės priežastis? Juk mes ne prieš monstrus sėdime ir jie mūsų nesuvalgys.
Tikriausiai dažniausiai bijome ką jie pagalvos, pakomentuos arba kaip reaguos. Deja dažniausiai tikimės, kad jie sureaguos teigiamai ir mus pagirs, bet tai egoizmo viršūnė. Tada mes galvojame labai apie save: kaip čia MES atrodysime, apie MUS, apie MANE, MAN, kaip AŠ.
Tai nuimkime juos. Ką aš galiu duoti, pasakyti JIEMS, kuo aš galiu pasidalinti su JAIS ir tada dingsta ta baimė, nes, kai tu eini į sceną, tu ten neini demonstruoti savęs. Visą laiką einame parodyti personažą, perteikti žinutę tuo spektakliu, pavirpinti žiūrovo širdį.
Jeigu teisingai susidėlioji savo tikslus, ėjimo prieš auditoriją, tai tuomet ir sumenksta ta baimė pasirodyti

Kaip kalbėti, kad įtikintum kitus?
Pirmiausia, tai reikia nuoširdumo ir tikėjimo pačiam sau. Jeigu pats tiki, tai ir visi kiti tikės. Kartais labai jaučiasi ant scenos, kad aktorius netiki pats tuo, ką sako. Tada, netiki ir režisierius, netiki ir žiūrovas.
Antras dalykas – nuoširdumas. Tu gali nusišnekėti ir tai yra natūralu, kaip pavyzdžiui, podcasto metu mes galime kažką leptelt pro šalį. Tačiau šis formatas mums tai leidžia, nes tai yra natūrali, nuoširdi aplinka. Kitas dalykas, kuomet mes einame skaityti kokio nors pranešimo ir tai yra kitas lygis, kur mes turime pagalvoti apie savo kalbos švarą: kirčiavimą, tokių žodžių vartojimą kaip ‘tarsi’, ‘ta prasme’.
Kūno kalba taip pat svarbi. Jeigu stovime, tai netrypčiojame, nes šitas labai išduoda nepasitikėjimą. Tada vaizduotėje įsidedame akmenis į batus, kad jau stovėtume kaip prikaltais batais.
Reikia pagalvoti ir apie gestų kalbą. Šioje srityje yra daugybė dalykų, bet vienas jų, kad per daug negestikuliuoti. Pavyzdžiui, būna moterys dažnai taisosi plaukus, tai tas labai blaško klausytoją.
Akių kontaktas – vienas iš svarbiausių dalykų. Net ir per Zoom kalbant šitas aspektas labai pasimiršta. Jeigu repetuočiau kažkokiam pristatymui online žiūrėjimą tieisiai į kamerą pasirepetuočiau kur kas daugiau.
Stovint prieš auditoriją stovi aukštyn žemyn arba į vieną žmogų tik. Tuomet nesuvaldai visų klausytojų dėmesio.

Nekantrauji pradėti nuosavą verslą, tačiau nežinai nuo ko pradėti?
Kviečiu prisijungti prie Gomama bendruomenės, kurioje ne tik turėsi galimybę mokytis iš savo srities profesionalų, tačiau būsi apsupta ambicingų ir veiklių moterų!
Gomama platformoje rasi kursų įvairiausiomis temomis, nuo vizualinio brando identiteto kūrimo iki patarimų kaip dirbti su žinisklaida.
Visus kursus gali peržiūrėti nemokamai tapusi Gomama klubo nare.