AR ESI PASIRUOŠUSI SĖKMINGAM VERSLUI ir visoms galimybėms?

Atlik nemokamą 3 min testą ir gauk veiksmų planą iškart!

Ep. 36: Kaip nugalėti baimę ir atsidaryti kavinę? Su Lalene desertų namų įkūrėja Jelena Aleksandravičiene

APIE JELENĄ

"Žinau, kad ten kur jaučiame baimę, ten ir bus didžiausia transformacija. Į baimes reikia eiti, tada ir svajonės tampa realybe."

Jelena Aleksandravičienė

Jelena Aleksandravičienė – dviejų vaikų mama, Lalene desertų namų prekinio ženklo įkūrėja ir kavinės Klaipėdoje vadovė. Prieš 9 metus gimus sūnui Jelena iškeitė marketingistės darbą tarptautinėje bendrovėje ir pasiryžo atsiduoti savo meilei desertams. Ko pasekoje gimė Lalene desertų namų studija ir prieš daugiau nei metai kavinė vienoje gražiausių Klaipėdos vietų – Friedricho pasaže.

Kaip Jelena nugalėjo savo baimes ir kas ją visgi pastūmėjo įgyvendinti savo ilgai brandintą svajonę?

Apie visai tai kalbuosi su Jelena Aleksandravičienė, kuri yra dviejų vaikų mama, Lalene desertų namų prekinio ženklo įkūrėja ir kavinės Klaipėdoje vadovė. 

Šiame epizode išgirsi:

(03:20) Apie Jelenos veiklą.

(04.36) Kaip gimė Lalene desertų namai?

(11:38) Apie baimes įkurti Lalene desertų namus.

(29:25) Kokios investicijos labiausiai pasiteisino ir kokios ne?

(32:42) Jelenos patarimai norinčioms atsidaryti savo kavinę.

(39:36) Jelenos mėgstamiausi desertai iš Lalele desertų namų.

Kaip atrodė tas kelias, pati pradžia?

Po “Vanilės” namų irgi turėjau pertrauką, teko vėl mąstyti ką darau toliau, nes pasakiau sau, kad daugiau nebenoriu dirbti kažkam – aš noriu būti sau pati šeimininkė ir tai buvo man labai aišku. Dėl to, aš niekur nesidarbinau, bet tęsiau savo mokymąsi. Per tą laiką, po “Vanilės namų”, turėjau dar keletą labai stiprių masterklasių. Po vienos iš jų gavau stažuotę Prancūzijoj, kurią gauna tik tie, kurie baigę specialias mokyklas. Yra labai daug mokyklų Prancūzijoje, kur mokomi konditeriai, virėjai ir t.t., bet man pasisekė ir aš gavau stažuotę mėnesiui laiko. Ten mes buvom su mano partnere, su kuria mes ir buvom tuose kursuose, abi, kad būtų drąsiau, nes prancūzų kalbos mes nemokėjom – dėl to buvo labai didelis iššūkis ir visatos dovana. Pabūti gamyboj, kai esi prie visko prileista, tai yra neįkainojama patirtis. Pamatyti kaip tai daro Prancūzijoj, kur gimsta ir gimė “konditerija” apskritai tas žodis turbūt, nes pas juos yra kraujyje desertai. Jie savo rytą pradeda nuo kruasano ir rankų darbo šokolado.

Po Prancūzijos aš jau žinojau, kad aš ieškosiu patalpų. Aš tai ir dariau, bet buvo labai didžiulė baimė, kaip visada, tai tas labai stabdo. Kol tu nesusitvarkysi su savo mintimis, su savo psichologija, tol tu turbūt ir nepradėsi. Tai ištikrųjų turėjau jau patalpas nusižiūrėjusi ir reikėjo tik pasirašyti nuomos sutartį ir aš vis atidėliodavau: tai man reikia pas gydytoją, tai man čia dar kažkas – vis bėgiodavau nuo to, nes labai bijojau. Tikrai bijojau ir tai yra turbūt natūralu, bet koks yra didžiulis ‘kaifas’, kai tu įeini į tą baimę, tai dabar mano šūkis yra toks: “Eikit į baimę, nes tik tada pajusit tą kaifą gyvenimo”. 

Be to, stimulo davė turbūt neatsitiktinis susitikimas. Tame susitikime buvo Lina Balsė, aromaterapijos specialistė, ir ji turi negalią ir, kai ji kalbėjo ką ji praėjo, ką nuveikė per visą savo gyvenimą, aš galvojau, kad visa ta paskaita – man skirta, nes tai buvo be baimės. Po to aš pasakiau sau: “Jelena, tu turi rankas, tu turi kojas, tu turi galvą – galų gale kas atsitiks? Nu bankrotuosi, nu pakalbės apie tave. Nu ir kas? Be tu toliau turi savo rankas, savo talentą, galimybes. Tu gali eit bet kur dirbti. Nu ir kas? Kad jeigu ir nepasiseks?” Taigi, po šio susitikimo – šoviau iš karto pasirašyti kontraktą ir pradėjau įsirenginėti.

Kokį patarimą duotum toms, kurios svajoja apie savo kavinę?

Galiu pasakyti, kad tai yra sunku. Tikrai sunku. Kai atsidarėme “Lolene” desertų namus ir kai mane sveikindavo žmonės su gėlėmis, su šypsenomis, aš galvodavau “Su kuo jūs mane sveikinate?” nes aš supratau ką aš padariau, bet jau kelio atgal nėra. Tai yra didžiulis darbas, savęs atsidavimas ir jeigu nebus jūsų pačios kavinėje, tai nežinau kiek jūs pritrauksite žmonių. Galbūt labai stipriai dirbs marketingas, reklama, bet aš to nemoku daryti, aš traukiu daugiau per save.

Tai patarimas galbūt, kad jeigu tu darai su meile, nesvarbu ką, ar kavinę, ar megzti kojinaites ir padaryti mažą ir malonų sielai verslą. Tiesiog darykite tai su meile, iš širdies ir visada tikrai, tai gauna atgarsį iš visatos ir, tai pritraukia to, ko jums reikia. Ar tai būtų partneriai, ar investoriai, komanda, kuri eis paskui jus. Aš į komandos neieškojau nei vieno žmogaus, visada sakiau, kad jis ateis pats ir buvo šiais metais pirmas skelbimas, kai mes prašom pagalbos ir mums reikia konditoriaus. Tai svarbiausia neprarasti to ūpo ir viduje meilės tam, ką tu darai. 

Lalene
154661516_764821700811674_3910708371065578292_n

Norėtum ir Tu geriau išnaudoti Facebook socialinį tinklą ir sukurti sėkmingas reklamas? 

Gomama platformoje turime specialiai Tau įrašę kursą su reklamos eksperte Karolina Slovcovaite kaip paruošti sėkmingas Facebook reklamas. Peržiūrėjusi kursą iškart pamatysi rezultatus pasitelkus specialistės patarimus!

Šį bei kitus kursus gali peržiūrėti nemokamai tapusi Gomama klubo nare

apie mane

Dovilė Sinkė

Dovilė Sinkė

GoMama įkūrėja, verslo koučerė, kelių online verslų savininkė ir žaismingos dukrytės mama. Mane veža internetinio verslo plėtra - viskas, pradedant nuo idėjos išgryninimo iki tekstų optimizavimo, rinkodaros bei sistemų diegimo. Sėkmingai "pabėgusi" iš prestižinio darbo banke, siekiu padėti kitoms moterims susikurti daugiau laisvės, realizuoti save ir tapti nepriklausomom!

Kas yra Go Mama?

verslios mamos bendruomene kursai susitikimai gomama

GoMama yra pati kiečiausia verslių mamų bendruomenė. Čia rasi stiprų kitų mamų paramos ratą, žinias ir svarbiausia – pradėsi judėti pirmyn savo tiklų link!

nemokamas testas

Dovilė Sinkė

Ar esi pasiruošusi susikurti sėkmingą verslą?

Atlik 2 min nemokamą testą ir mes sukursime veiksmų planą, kuris padės atsirasti ten, kur nori. ⤵️

MASTERKLASĖS

Indre Sirkiene Instagram kursai gomama

Kaip parduoti Instagram socialiniame tinkle?

Rinkodaros ir socialinių tinklų ekspertė Indrė Širkienė išmokys, kaip susikurti tvarkingą ir informatyvų profilį, kad būtum atrasta, kokį turinį kurti norint pasiekti tikslinę auditoriją ir kaip padidinti pardavimus.

Taip pat, naujausios Instagram tendencijos, patarimai ir pavyzdžiai.

Dominyka Venciute gomama versli mama Linkedin asmeninis prekes zenklas

Kaip sustiprinti asmeninį prekės ženklą LinkedIn?

Dr. Dominyka Venciūtė - asmeninio prekinio ženklo lyderė Lietuvoje ir ISM lektorė, išmokys Tave kaip tikslingai dirbti su savo asmeniniu prekės ženklu ir gauti didžiausią galimą naudą.

Kaip tikslingai susitvarkyti savo LinkedIn profilį, kokį turinį kurti: kas, kaip ir kada, praktiniai patarimai, geriausi pavyzdžiai ir įrankiai .

Karolina Slovcovaitė gomama kursai facebook reklama

Kaip pasiruošti sėkmingas Facebook reklamas?

Pats geriausias step-by-step gidas, kuriuo dalijasi Karolina Slovcovaitė - reklamos ekspertė, viena iš 10 Google čempionų Baltijos šalyse.

Sužinok, kodėl verta reklamuotis Facebook, kaip parinkti tinkamą reklamos tikslą, biudžetą, auditoriją ir formatą. Kur rasti įkvėpimo ir daugiau.

Dovilė Mikelėnienė kaip susikurti etsy

Kaip sukurti sėkmingą Etsy parduotuvę?

Sužinok, kaip sėkmingai parduoti produktus vienoje didžiausių pardavimo platformų Etsy.

Dovilė, Etsy rinkodaros specialistė, dalijasi geriausiais savo patarimais ir įžvalgomis kaip iškilti, padidinti pardavimus, kaip legalizuoti savo verslą ir kt.

Visas masterklases galėsi peržiūrėti nemokamai tapusi Gomama nare.