AR ESI PASIRUOŠUSI SĖKMINGAM VERSLUI ir visoms galimybėms?

Atlik nemokamą 3 min testą ir gauk veiksmų planą iškart!

verslo idejos moterims

7 Verslo Idėjos moterims 2022 metams

Norėtum pradėti vystyti nuosavą verslą, kuriame galėtum atsiskleisti kaip asmenybė ir būti nepriklausoma nuo darbdavio? 

Nežinai nuo ko reikėtų pradėti? Nekyla abskričiai jokių idėjų, kokios srities versle save įsivaizduoji? 

Tuomet šis straipsnis yra būtent Tau! 7 geriausios verslo idejos moterims, kurios itin aktualios dabartinėje ekonomikoje.

Kas mūsų laukia 2022 metais verslo pasaulyje?

Pasaulis ir toliau nepaliaujamai keičiasi. Nenuostabu, kad verslai turi prisitaikyti prie nuolatinių pokyčių, naujų technologijų ir, žinoma, pandemijos padarinių, norėdami neatsilikti nuo savo konkurentų ir vartotojų poreikių ir 2022 metais.

Dauguma šiandien aktualių pokyčių yra susiję su darbo perkėlimu į interneto erdves. Didžioji dalis gyventojų ir verslų, pandemijos metu dirbę nuotoliniu būdu, atlaisvėjus situacijai nusprendė nebegrįžti į ofisą. 

Ir… ne vienas mūsų pastebėjo, kad jų darbas gali puikiai būti atliekamas ir niekur nekeliant kojos iš namų.

Žinant tai, ir jog dauguma mūsų yra mamos, pavyzdžiai kuriuos pateikiu žemiau yra verslo idėjos moterims, kurias gali atlikti iš namų ar bet kokio Lietuvos ar pasaulio kampelio. 

Nuosavo verslo idėjos moterims 2022 metams

1. Vaizdo įrašų redagavimas socialiniams tinklams

verslo idejos moterims

2022 metais internetiniai vaizdo įrašai sudarys daugiau nei 82% viso vartotojų interneto srauto – 15 kartų daugiau nei 2017 m. („Cisco“) Tai tik įrodo, kad vaizdo įrašų poreikis auga, o su tuo auga ir poreikis įrašų kūrimui ir redagavimui. 

Būtent Instagram paskyroje turinio kūrėjai yra skatinami kurti kuo daugiau ‘Reels’ tipo filmukų, nes šiuo metu tai yra bene vienintelis turinys, kurį Instagramas vis dar pats organiškai kelia naujai auditorijai. Apie tai ir kitas Instagram tendencijas rasi Gomama masterklasėje su socialinių tinklų rinkodaros eksperte Indre Širkiene

Žmogus ar prekinis ženklas, kuris kuria bet kokį socialinių medijų turinį nebūtinai sugeba ar turi laiko kokybiškam video montavimui. Todėl reels kūrimo, Youtube video, Instagram live ir kitų video montavimo paslauga būtų ypač aktuali socialinių tinklų kūrėjams. Tokios verslo idėjos namuose, kurios susijusios su socialinių medijų turinio kūrimu, nereikalauja didelio pasiruošimo, tau tereikia: kompiuterio, interneto ir keletos žinių, kurias nesunkiai rasi interneto platybėse.

Programos, kurios gali praversti:

iMovie

Adobe Premiere Rush

imovie

Kur naudojama:

 • Instagram Reels
 • YouTube vaizdo įrašai

Pagrindiniai privalumai:

 • Žaliojo ekrano efektas
 • Integruotas garso įrašymo įrenginys ir redaktorius
 • Animuoti pavadinimai. 
Premiere Rush

Kur naudojama:

 • Instagram Reels
 • YouTube vaizdo įrašai

Pagrindiniai privalumai:

 • Judesio grafika
 • Balso slopinimas ir balso perdavimas
 • Spalvų korekcija

Inshot

KineMaster

inshot
KineMaster

Kur naudojama:

 • Instagram Reels

Pagrindiniai privalumai:

 • Madingi filtrai ir specialieji efektai Reels kūrimui
 • Teminiai ir animaciniai lipdukai.

Kur naudojama:

 • Instagram Reels

Pagrindiniai privalumai:

 • Balso pakeitimas
 • Galima išsaugoti aukštos kokybės vaizdo įrašą
 • Madingi filtrai

2. Kursų įrašymas ir jų redagavimas

Pasauliui keliantis online, nuotoliniu būdu vykstantys mokymai labai išpopuliarėjo. Savo srities specialistai vis dažniau dalinasi tiek teorinėmis, tiek praktinėmis žiniomis ir patarimais video kursų formatu

Norint įrašyti kokybiškus kursus tikrai prireiks specialistų pagalbos – o tai galėtų būti puiki verslo idėja Tau.  Pagalba klientui organizuojant kursų turinį, vaizdo filmavimas gyvai ar pagalba įrašinėjant per pasirinktą programą online, įrašų redagavimas, visa tai galėtų būti pagrindinės Tavo darbo užduotys.

Kursų įrašymo verslo idejos moterims puikiai tiks toms, kurios nori turėti ne vien nuotolinį darbą, bet ir gyvą bendravimą su klientais, kuomet būtų filmuojamas vaizdo įrašas.

3. Gyvūnų dresūra nuotoliniu būdu

verslo idejos moterims

Jeigu esate gyvūnų mylėtoja ir puikiai išmanote gyvūnų dresiravimo meną, ši viena iš geriausios verslo idėjos moterims – kaip tik jums. 

Pagal VIC 2020 statistinius duomenis, kiekvienais metais įregistruotų naminių gyvūnų skaičius Lietuvoje vis auga. Nuo 2018 metų iki 2020 metų šis skaičius išaugo net 14 procentų!

Pandemijai parodžius, kad yra įmanoma vesti sėkmingus mokymus internetu, kodėl gi susitikti su gyvūnais, kaip ir su žmonėmis, negalėtume per ekraną? Tai sutaupo daug laiko, nes nereikia keliauti su gyvunu, o technologijų pagalba (pvz Zoom ar Google Meet) dresūra gali būti puikiai atliekama internetu

Užsienyje tokio formato dresūros verslų galima rasti jau kuris laikas. Pavyzdžiui, Naujoje Meksikoje gyvenanti Steffi Trott yra įkūrusi SpiritDog online šunų dresūros verslą jau nuo 2013 metų. Šunų šeimininkams ji siūlo skirtingo tipo kursus: šuns klausymas būnant viešumoje, įvairūs triukai, kaip nuraminti pernelyg aktyvų šunį ir dar daugiau. 

Verslo idejos moterims

Jei nuspręstum pradėti vystytį būtent šį verslo idėjos pavyzdį, Gomama puslapyje gali rasti kursą apie tai, kaip parduoti savo žinias online su Giedre Ray, kuri išsamiai peržvelgia kaip tai padaryti, kokias programas naudoti ir kaip pritraukti pirmus klientus.

4. Internetinių svetainių kūrimas

Visos geriausios verslo idėjos moterims, ir ne tik, turėtų būti pradedamos įgyvendinti nuo internetinės svetainės. Tik tiesa, ne viena mūsų vis dar prisibijo šios minties ir galvoja, kad internetinę svetainę susikurti yra labai sunku! 

Todėl internetinių svetainių kūrimas kitiems yra puiki niša Tau. O jei dar pagilintum savo SEO ar rinkodaros žinias, galėtum savo klientui pasiūlyti dar daugiau pridėtinės vertės. 

WordPress puslapio kūrimas dažnai gali pasirodyti sunki užduotis, tačiau pasitreniravus internetinę svetainę gali sukurti net per 10 minučių! 

Kaip tai padaryti?

Pasirink svetainės talpinimo planą su Hostinger,  užsitikrink savo domeną ir pasinaudok vienu iš daugelio WordPress šablonų. Internete pilna Youtube video, kaip tai padaryti, tarp jų ir Hostinger Youtube kanale. 

Jei pasirinksi šį verslo idėjos namuose pavyzdį, būtinai pasinaudok net 10% nuolaidą Hostinger svetainės talpinimo, domeno ir profesionalaus verslo el. pašto paslaugom su kodu GOMAMA.

5. Drabužių nuoma internetu

verslo idejos moterims

Vis daugiau mūsų susiduria su užterštumu ir pradeda apgalvoti savo žingsnius siekiant daugiau tvarumo.   

Ar žinojai, kad tekstilė yra viena iš pagrindinių visatos teršėjų? Pasaulyje per metus sunaudojame 62 milijonus tonų tekstilės. Jeigu ir toliau nieko nekeisimi, manoma, kad iki 2030 metų tai pasieks 102 milijonus tonų.

Todėl, pasauliui vis dažniau kalbant apie tvarumą, drabužių nuoma internetu vis labiau įgauna žmonių susidomėjimą. 

Kaip gali atrodyti tokia verslo idėja? Pasisemti idėjų siūlau iš tokių internetinių drabužių nuomos puslapių kaip Nully ar RENT THE RUNAWAY. Šių įmonių pagalba klientas gali išsinuomoti kasdieninius stilingus drabužius kelioms dienoms arba pasinaudoti jų mėnesiniu planu. Panešiojus kurį laiką išsirinktas prekes, po kurio laiko gali vėl atsinaujinti savo drabužinę naujais išsinuomotais drabužiais.

Manau, jog ir Lietuvoje tokios verslo idėjos moterims puikiai suveiktų. Ypač jei kalbėtumėm apie šventinius rūbelius vaikams, dalykinius rūbus įvairioms konferencijoms ar online mokymams, fotosesijoms ir kitoms neeilinėms progoms. 

Nuuly

Taip pat galėtum pagalvoti ir apie specializavimąsi į tam tikros srities drabužius: sportui (kaitavimui, slidinėjimui, badmintonui), šventėms (suknelės, vyriški kostiumai), verslo susitikimams (kostiumėliai, bateliai, marškiniai). 

Taigi, tai dar viena iš verslo idėjų moterims, kuria tikrai gali pasinaudoti. Drabužių nuoma skatintų mažesnį naujų drabužių pirkimo poreikį, o pirkimo procesas internetu suteiktų patogumą rinktis drabužius bet kuriuo paros metu.

6. Kelionių planavimas internetu

Be kelionių gyvenimą įsivaizduoti būtų sunku. Tikriausiai sutiksi, kad tai vienas nuostabiausių dalykų, kuomet galime tiek daug pažinti, pamatyti ir pajausti. 

Tačiau, kiekvieną kartą, prieš keliaujant į naują šalį, tenka skirti nemažai laiko planavimui: kur valgysi, nakvosi, ką aplankysi. Įsivaizduok, kiek daug laiko ir resursų galėtum sutaupyti, jei viską galėtu rasti vienoje vietoje?!

Kur galėtum tiesiog pasirinkti jau sukurtą kelionės planą ir keliautojui daugiau nieko nereikėtų daryti, apart sekti visą gautą informaciją.

Pagalvojau, kad verslo idėjos pavyzdžiai, negalėjo apsieiti be šios minties su kelionių panavimo internete.

Tau nebūtina apkeliauti visą pasaulį, kad įgyvendintum online kelionių planavimo internetinį puslapį. Visa tai gali padaryti kurdama bendruomenę, kurioje žmonės dalinasi savo pasakojimais, patirtimi, rekomendacijomis. O jeigu nerimauji kaip pritraukti sekėjų į svetainę esant nežinomai – kviečiu pasiklausyti Gomama podcasto su rinkodaros specialiste Joana Šauliene.

Kuriant šią idėją labai svarbu apgalvoti internetinio tinklalapio dizainą, kad daugumai būtų paprasta naudotis. Ateityje, reikėtų turėti omenyje ir mobilios programėlės kūrimą, kad keliaujantis žmogus ją visuomet turėtų po ranka.

Geras dalykas, kad tokios verslo idėjos kaime, namuose ar bet kur kitur labai paprastai galėtų būti sukurtos, kuomet visas jų procesas vyktų internete.

Aš tikrai būčiau ta, kuri prieš kiekvieną kelionę naudotųsi šiuo puslapiu!

7. Daiktų kūdikiams/vaikams nuoma internetu

Pagalvojus apie keliones su vaikais, neretai pirmas dalykas su kuo tai asocijuojasi – be galo daug daiktų. Juk norime, kad vaikui kelionėje nieko netrūkt – o tam prireikia ir vežimėlio, ir kėdutės ir žaislų… Kas jei visus šiuos daiktus atvykę į šalį galėtume tiesiog išsinuomoti? Tai tikrai palengvintų pasiruošimo procesą ir kelionės su vaikais taptų kur kas didesnis malonumas.

Tikriausiai net nereikia minėti, koks geras dalykas tokio tipo smulkaus verslo idėjos būtų mūsų gamtai!

Amerikoje daiktų vaikams nuomos įmonė Baby’s Away orientuojasi labiau į savo žemyną ir internetiniame tinklalapyje pateikia valstijas, kuriose jie teikia savo paslaugas, o prieš išvykdami tėveliai gali atlikti rezervaciją norimų daiktų pasirinktoje šalyje.

Tikrai tikiu, kad po Europą mėgstančios keliauti šeimos, tokį dalyką tikrai pamiltų!

babysaway

Nuo ko pradėti?

Tikiuosi, kad šios 7 verslo idėjos moterims tave įkvėpė imtis veiksmų ir pradėti kurti nuosavą veiklą!

Na, o jei trūksta žinių kaip, tikslaus plano nuo ko pradėti ir palaikymo iš moterų, kurios buvo tavo vietoje – prisijunk prie Gomama klubo, kurioje mes darome stebuklus! 

Čia tavęs laukia didžiulis online mokymų archyvas, sesijos su ekspertais ir kas savaitiniai narių susitikimai, kad niekada daugiau nebesijaustum savo kelyje viena.

Atsiliepimas apie Gomama

apie mane

Dovilė Sinkė

Dovilė Sinkė

GoMama įkūrėja, verslo koučerė, kelių online verslų savininkė ir žaismingos dukrytės mama. Mane veža internetinio verslo plėtra - viskas, pradedant nuo idėjos išgryninimo iki tekstų optimizavimo, rinkodaros bei sistemų diegimo. Sėkmingai "pabėgusi" iš prestižinio darbo banke, siekiu padėti kitoms moterims susikurti daugiau laisvės, realizuoti save ir tapti nepriklausomom!

Kas yra Go Mama?

verslios mamos bendruomene kursai susitikimai gomama

GoMama yra pati kiečiausia verslių mamų bendruomenė. Čia rasi stiprų kitų mamų paramos ratą, žinias ir svarbiausia – pradėsi judėti pirmyn savo tiklų link!

nemokamas testas

Dovilė Sinkė

Ar esi pasiruošusi susikurti sėkmingą verslą?

Atlik 2 min nemokamą testą ir mes sukursime veiksmų planą, kuris padės atsirasti ten, kur nori. ⤵️

Masterklasės

Karolina Slovcovaitė gomama kursai facebook reklama

Kaip pasiruošti sėkmingas Facebook reklamas?

Pats geriausias step-by-step gidas, kuriuo dalijasi Karolina Slovcovaitė - reklamos ekspertė, viena iš 10 Google čempionų Baltijos šalyse.
Sužinok, kodėl verta reklamuotis Facebook, kaip parinkti tinkamą reklamos tikslą, biudžetą, auditoriją ir formatą. Kur rasti įkvėpimo ir daugiau.

Dovilė Mikelėnienė kaip susikurti etsy

Kaip sukurti sėkmingą Etsy parduotuvę?

Sužinok, kaip sėkmingai parduoti produktus vienoje didžiausių pardavimo platformų Etsy.
Dovilė, Etsy rinkodaros specialistė, dalijasi geriausiais savo patarimais ir įžvalgomis kaip iškilti, padidinti pardavimus, kaip legalizuoti savo verslą ir kt.

Dominyka Venciute gomama versli mama Linkedin asmeninis prekes zenklas

Kaip sustiprinti asmeninį prekės ženklą LinkedIn?

Dr. Dominyka Venciūtė - asmeninio prekinio ženklo lyderė Lietuvoje ir ISM lektorė, išmokys Tave kaip tikslingai dirbti su savo asmeniniu prekės ženklu ir gauti didžiausią galimą naudą.
Kaip tikslingai susitvarkyti savo LinkedIn profilį, kokį turinį kurti: kas, kaip ir kada, praktiniai patarimai, geriausi pavyzdžiai ir įrankiai .

Indre Sirkiene Instagram kursai gomama

Kaip parduoti Instagram socialiniame tinkle?

Rinkodaros ir socialinių tinklų ekspertė Indrė Širkienė išmokys, kaip susikurti tvarkingą ir informatyvų profilį, kad būtum atrasta, kokį turinį kurti norint pasiekti tikslinę auditoriją ir kaip padidinti pardavimus.
Taip pat, naujausios Instagram tendencijos, patarimai ir pavyzdžiai.

Visas masterklases galėsi peržiūrėti nemokamai tapusi Gomama nare. 

Nori sužinoti daugiau apie Gomama narystę?

Čia rasi pačią kiečiausią lektorių bei mamų komandą, kurios mokosi kartu ir palaiko viena kitą. Tik įsivaizduok, kiek daug galėtum pasiekti turėdama prieigą prie geriausių verslo ir rinkodaros ekspertų, aukštos kokybės masterklasių ir privačių sesijų?

Nori sužinoti daugiau apie Gomama narystę?

Sužinok apie mūsų masterklases, sesijas su ekspertais, susitikimus ir kitus Gomama bendruomenės pranašumus, kainas bei tapk Gomama nare!