APIE GITANĄ
„Nebijok kurti internetinę svetainę ir išbandyti įvairius įrankius. Nes tai, kas veikia kitam, nebūtinai veiks ir Tau.“
GITANA GINKEVIČĖ
Gitana Ginkevičė – skaitmeninės rinkodaros ekspertė ir inžinierė, derinanti programavimą su marketingu. Savo karjerą Gitana pradėjo kaip IT srityje kaip programuotoja, ir pamažu į savo veiklą prijungė ir rinkodarą, kad galėtų klientams pasiūlyti kuo daugiau pridėtinės vertės.
Ką reikėtų žinoti norint susikurti internetinę svetainę, išsirinkti tinkamiausią svetainės formą, nuomuotis svetainę ar kurti pačiai. O taip pat, kaip išsirinkti domeną, jo galūnę bei į ką atkreipti dėmesį renkantis specialistą, kad nenudegtumėm.
Apie visai tai kalbuosi su Gitana Ginkeviče, kuri yra skaitmeninės rinkodaros ekspertė ir inžinierė, derinanti programavimą su marketingu.
(01:46) Apie Gitaną ir jos veiklą.
(04.34) Kodėl Gitana pasirinko programavimo profesiją? Ar jai teko susidurti su diskriminacija, šios profesijos kelyje?
(07:23) Nuo ko Gitana pradėjo savo karjeros kelią?
(08:10) Su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria Gitanos klientai?
(10:15) Ką Gitana pataria tiems, kurie nori susikurti internetinę svetainę?
(18:46) Ką svarbu žinoti apie domeną?
(22:53) Ką daryti, kuomet norimas domenas jau užimtas?
(26:04) Kokie yra pagrindiniai svetainių tipai?
(35:25) Ką daryti ieškant programuotojo?
(39:30) Ko svarbu nepamiršti kuriant svetainę?
Kada mums reikėtų susikurti savo svetainę?
Aš visada patariu internetinę svetainę kurtis gana ankstyvame žingsnyje, tada, kuomet idėja jau yra patikrinta. Tai reiškia, jeigu aš sugalvojau verti papuošalus, man sekasi, tuomet pakanka susikurti Facebook puslapį ir jame pasidalinti savo darbais, paplatinti grupėse, paklausti draugų ir t.t. Tuomet, stebėti ar kas nors užsako ir jeigu taip, tuomet aš turiu eiti į ploti ir augti. Aš negaliu apsistoti tik ties Facebook, nes tai yra tokia siaura auditorija.
Internetinė svetainė yra ta vieta, į kurią, aš galiu pritraukti žmones iš įvairiausių vietų. Jeigu aš naudoju Facebook, Instagram, Google reklamas, aš siunčiu žmones į savo internetinę svetainę. Joje, jau vyksta visas veiksmas, visas verslas.
Mano nuomone, interneto svetainę susikurti reikia ankstyvame žingsnyje. Tam, kad jūs galėtumėte kaupti statistiką apie savo klientus.
Ką daryti ieškant programuotojo?
- Nusipirkti domeną ir talpinimą savo vardu. Klientas turi nusipirkti šiuos dalykus ir tada perduoti prisijungimo vardą programuotojui.
- Žinoti kokio tipo svetainės mums reikia ir su kokia sistema kursiu. Kaip pavyzdžiui, aš ieškau WordPress programuotojo, kuris sukurtų elektroninę parduotuvę.
- Žiūrėti žmogaus darbus: kaip jie atrodo, kaip jie sklandžiai veikia.
- Pasirašyti sutartį. Net jeigu specialistas rekomenduotas geriausio draugo, visuomet, prieš pradedant darbus pasirašyti sutartį, kurioje numatyta: ką programuotojas turi padaryti ir ką aš, kaip klientas, turiu duoti, kad programuotojas įvykdytų tą darbą.
- Svetainės kūrimo užbaigimas turėtų būti tuomet, kai klientas ištestuoja svetainę ir patvirtina, kad ji veikia teisingai.
Užsisakyti domeną ir dar daugiau svetainės kūrimui skirtų dalykų gali Hostinger puslapyje.
Norėtum dar labiau suprasti kaip veikia internetinė svetainė, jos tipus bei kaip naudotis tam tikrais įrankiais?
Gomama platformoje turime specialiai Tau įrašę kursą su skatmeninės rinkodaros eksperte Gitana Ginkeviče ką reikia žinoti, norint susikurti internetinę svetainę. Peržiūrėjusi kursą iškart pamatysi rezultatus pasitelkus specialistės patarimus!
Šį bei kitus kursus gali peržiūrėti nemokamai tapusi Gomama klubo nare.