AR ESI PASIRUOŠUSI SĖKMINGAM VERSLUI ir visoms galimybėms?

Atlik nemokamą 3 min testą ir gauk veiksmų planą iškart!

Ep. 70: Kaip išlaikyti santykius gimus vaikui ir netapti auka? Su Egle Kijevič-Zakaraite

APIE EGLĘ

Eglė Kijevič-Zakaraitė

"Mes, moterys, turime išlikti įdomios pačios sau, mes turime rasti laiko tobulėti"

Eglė Kijevič - Zakaraitė

Eglė Kijevič – Zakaraitė  – psichologė, asmenybės ugdymo trenerė, harmoningo gyvenimo lektorė, rašytoja, knygų ir stalo žaidimo lavinančio poros santykius autorė.

Su Egle kalbamės apie mūsų santykius su vyrais – kodėl ir kur jie stringa, kodėl esame nepatenkintos, atiduodame visą save ir atrodo, negauname nieko atgal? Kaip suprasti save, savo norus, įsiklausyti į save? Ir kaip išlaikyti harmoningus santykius gimus vyrui, netapti auka ir padėti vyrams komunikuoti?

   Šiame epizode išgirsi:

(1:45) Apie Eglę ir jos kelią.

(4:50) Iš kur atėjo įkvėpimas rašyti knygas?

(8:26) Dėl kokių problemų moterys kreipiasi santykių specialistės pagalbos?

(11:52) Kilus problemoms santykiuose, svarbu pradėti suprasti save ir ko norime mes pačios. Bet kaip tai padaryti? Nuo ko pradėti?

(20:13) Kodėl mes pamirštame apie save?

(28:20) Kaip išlaikyti  harmoningus santykius gimus vaikui?

(34:50) Kuo vyrai skiriasi nuo mūsų?

(40:41) Patarimai klausytojoms.

Kilus problemoms santykiuose, svarbu pradėti suprasti save ir ko norime mes pačios. Bet kaip tai padaryti? Nuo ko pradėti?

Pirmiausia, tai aš visada sakau, pradėkime nuo paprastų dalykų, kokia yra mano gyvenimo prasmė? Ko aš noriu iš gyvenimo? Koks yra mano tikslas? Ar aš noriu gyventi kitaip? Kuo aš svajojau būti vaikystėje užaugus?  Ar mano vidinis vaikas didžiuotųsi tuo, kaip aš gyvenu, ar aš gyvenu? Nuo tokių klausimų kyla viduje tam tikri jausmai, tam tikros mintys, ir nuo jų reikia atsispirti. Tada reikia suprasti, ar partneris sutinka komunikuoti? Ar dar yra vilties, kad galima išlikti kartu? Ar partneris rodo iniciatyvą? Aš sutinku, kad būna įvairių porų, įvairių santykių ir įvairių partnerių, ir moterų, bet aš kalbu apie dar tą variantą, kada dar yra viltis, kada dar nėra to nutolimo vienas nuo kito, dar yra tas jausmas ir dar yra ryšys. Kad tiesiog galima pažinusi atskirai vienas kitą, kiek partneris, dar susitikti ir iš naujo ir tiesiog priimti.

Nuo ko pradėti? Pirmiausia, pradėti nuo pokalbio su partneriu, be emocijų, be jokių nuoskaudų. Be jokių pykčių, be mintim, kad tas partneris man kažką skolingas gyvenime ir kad jis turi man gyvenime suteikti laimę. Ne su ta mintimi, ne su tuo jausmu, o tiesiog pažvelgti į tą partnerį kaip žmogų. Žmogų, kuris taip pat turi savo vidinį pasaulį, kuriam kažkas irgi tenai yra skaudaus, kas jį verčia elgtis taip, kaip jis elgiasi. Nes tas partneris, kuris žemina, skriaudžia savo moterį, vartoja alkoholį, turi priklausomybių ar turi kažkokį panašų elgesį, jis savo viduje nėra laimingas. Jis nenori to daryti, tiesiog jam tai yra pasąmoniniai elgesio modeliai. Jis tiesiog kitaip nežino, kaip galima elgtis. Iš kur jam žinoti, kaip reikia elgtis, iš kur jis gali turėti tų jausmų, jeigu savo šeimoje jis pats nepažino, kas yra švelnumas, artumas, tėviška meilė ir jausmas.  Bet jeigu yra tame žmoguje dar vilties, kad jis nori pažinti, suprasti, tai dar yra galimybė išsaugoti santykius, šeimą. Bet jeigu partneris niekaip nesileidžia į kalbas, jis nenori, jam tai yra nesąmonė ir jis galvoja, kad yra viską žinantis, geriau nuo tokio partnerio atsitraukti ir pradėti naują gyvenimą.

Kaip išlaikyti  harmoningus santykius gimus vaikui?

Vienai porai, kuri turi tam tikrą santykių modelį, pavyzdžiui, kur yra du žmonės – karjeristai ir susilaukę vaikelio, jie turės atsisakyti kažko gyvenime, kol vaikas užaugs ir taps savarankiškas.  Čia turi būti bendravimas, sutarimas, kiek kas galės skirti laiko vaikui. Ne vienas, kaip įprastai sakoma, moteris turi kažko atsisakyti, bet abu partneriai. Susiderinti taip, kad tas balansas būtų vienodas, dėl vaiko gerovės, tada ir pykčių nebus. Jie apkalbėjo, jie susitarė, ir jie laikosi tų taisyklių.

Kita pora, kur yra kitas šeimo modelis, pavyzdžiui, kai moteris nori būti namų šeimininkė, tiesiog auginti vaikus, tai tada moteris turi suprasti, kad gimus vaikui, jos atsakomybė padidės, jinai turės rūpintis ne tik vyru, bet ir vaikais. Bet tame rūpestyje jinai turi neužsisukti, vis tiek išlikti pati sau įdomi, turi atrasti laiko tobulėti, galbūt kursus kažkokius lankyti, galbūt sportuoti, galbūt kažkur išeiti, kad neužsisėdėtų namuose. Kartais per ilgas moterų buvimas namuose tiesiog tampa žalingas. Reikia surasti būdų, kaip save prablaškyti, kad moteris galėtų tobulėti ir galėtų tiesiog būti pati sau įdomi ir, žinoma, partneriui įdomi taps.

Kada tame etape po įsimylėjimo atsiranda vaikas, paskui tie rožiniai akiniai staiga krenta ir partneriai pamato tikrąjį vienas kito veidą. Reikia rasti jiems abiems patogų būdą, kaip gyventi darniai, nes tai yra dviejų žmonių susitarimo reikalas. Patarimų visokių šabloninių yra pilna, bet jos susikurti ir perskaityti, ir suprasti gali tik tie žmones, kurie vienas prieš kitą sėdi ir bendrauja. O jeigu jie nebendrauja, čia aišku, kad neveikia dėl to, kad vienas vienaip supranta tą sakinį, kitas kitaip.

Yra standartinis toks patarimas, kuris yra labai veiksmingas poroms naudoti komunikacijai tarpusavyje. Tą bendravimą reikia atlikti tada, kada žmonės yra tam nusiteikę, kada jie yra pasiruošę. Ne važiuojant automobiliu, ne gaminant maistą, ne konflikto metu pradėti komunikaciją. Bendravimui apie santykius, apie šeimą reikia atrasti ritualus, tokias kaip pertraukėlės arba valandėlės, jie gali komunikuoti ir aptarti santykius, esančias problemas. Kad ir vyras išgirstų, reikia irgi tinkamu metu tinkamoje vietoje su juo apie tai kalbėti, o ne bet kada, kada kyla spontaniškai noras.

Norėtum daugiau sužinoti apie tai, kaip pasitikėti savo jėgomis ir nustoti lygintis su kitais?

Gomama platformoje turime specialiai Tau įrašę kursą su psichologe ir emocinio Intelekto koučere, Rimante Eneva, kuriame sužinosi kaip pagaliau pasitikėti savo jėgomis ir nugalėti baimes, kas neleidžia mums prisitraukti norimų rezultatų, kaip nustoti lyginti save su kitais, ypač socialiniuose tinkluose, kaip išgyventi nesėkmę ir lengviau priimti kitų nuomonę, kaip išgyventi nesėkmę ir lengviau priimti kitų nuomonę.

Šį bei kitus kursus gali peržiūrėti nemokamai tapusi Gomama klubo nare

apie mane

Dovilė Sinkė

Dovilė Sinkė

GoMama įkūrėja, verslo koučerė, kelių online verslų savininkė ir žaismingos dukrytės mama. Mane veža internetinio verslo plėtra - viskas, pradedant nuo idėjos išgryninimo iki tekstų optimizavimo, rinkodaros bei sistemų diegimo. Sėkmingai "pabėgusi" iš prestižinio darbo banke, siekiu padėti kitoms moterims susikurti daugiau laisvės, realizuoti save ir tapti nepriklausomom!

Kas yra Go Mama?

verslios mamos bendruomene kursai susitikimai gomama

GoMama yra pati kiečiausia verslių mamų bendruomenė. Čia rasi stiprų kitų mamų paramos ratą, žinias ir svarbiausia – pradėsi judėti pirmyn savo tiklų link!

nemokamas testas

Dovilė Sinkė

Ar esi pasiruošusi susikurti sėkmingą verslą?

Atlik 2 min nemokamą testą ir mes sukursime veiksmų planą, kuris padės atsirasti ten, kur nori. ⤵️

MASTERKLASĖS

Indre Sirkiene Instagram kursai gomama

Kaip parduoti Instagram socialiniame tinkle?

Rinkodaros ir socialinių tinklų ekspertė Indrė Širkienė išmokys, kaip susikurti tvarkingą ir informatyvų profilį, kad būtum atrasta, kokį turinį kurti norint pasiekti tikslinę auditoriją ir kaip padidinti pardavimus.

Taip pat, naujausios Instagram tendencijos, patarimai ir pavyzdžiai.

Dominyka Venciute gomama versli mama Linkedin asmeninis prekes zenklas

Kaip sustiprinti asmeninį prekės ženklą LinkedIn?

Dr. Dominyka Venciūtė - asmeninio prekinio ženklo lyderė Lietuvoje ir ISM lektorė, išmokys Tave kaip tikslingai dirbti su savo asmeniniu prekės ženklu ir gauti didžiausią galimą naudą.

Kaip tikslingai susitvarkyti savo LinkedIn profilį, kokį turinį kurti: kas, kaip ir kada, praktiniai patarimai, geriausi pavyzdžiai ir įrankiai .

Karolina Slovcovaitė gomama kursai facebook reklama

Kaip pasiruošti sėkmingas Facebook reklamas?

Pats geriausias step-by-step gidas, kuriuo dalijasi Karolina Slovcovaitė - reklamos ekspertė, viena iš 10 Google čempionų Baltijos šalyse.

Sužinok, kodėl verta reklamuotis Facebook, kaip parinkti tinkamą reklamos tikslą, biudžetą, auditoriją ir formatą. Kur rasti įkvėpimo ir daugiau.

Dovilė Mikelėnienė kaip susikurti etsy

Kaip sukurti sėkmingą Etsy parduotuvę?

Sužinok, kaip sėkmingai parduoti produktus vienoje didžiausių pardavimo platformų Etsy.

Dovilė, Etsy rinkodaros specialistė, dalijasi geriausiais savo patarimais ir įžvalgomis kaip iškilti, padidinti pardavimus, kaip legalizuoti savo verslą ir kt.

Visas masterklases galėsi peržiūrėti nemokamai tapusi Gomama nare.