APIE AIRINĄ
"Ryšys yra viena svarbiausių vertybių gyvenime - ryšys su savim, su kitais ir su aplinka."
AIRINA NOURIAN
Airina Nourian – dvimečio berniuko mama, verslo konsultantė, asmeninio ir komandinio augimo trenerė, mentorė, terapeutė bei buvusi ilgametė improvizacijos teatro KITAS KAMPAS vadovė. Šiandien Airina aktyviai konsultuoja organizacijas, žmones ir veda mokymus emocinės kompetencijos ir tarpusavio komunikacijos srityse.
“Kai noriu daryti kažką naujo, aš tiesiog skambinu savo pažįstamiems ir klausiu, kuo galiu būti naudinga, o ne bandau pati sugalvoti, ką galėčiau daryti” – sako Airina. Ir priduria, kad “Ryšys yra viena svarbiausių vertybių gyvenime – ryšys su savim, su kitais ir su aplinka”. Apie tai ir kalbame šiame podcaste – apie ryšio kūrimą su kitais, su savimi. Apie tai kaip pastebėti emocinę įtampą savo gyvenime ir ją išgyventi? Bei kaip komunikuoti sunkiose ar netikėtose situacijose, kad nepasimestum ir paliktum gerą įspūdį.
Apie visai tai kalbuosi su Airina Nourian, kuri yra dvimečio berniuko mama, verslo konsultantė, asmeninio ir komandinio augimo trenerė, mentorė, terapeutė bei buvusi ilgametė improvizacijos teatro KITAS KAMPAS vadovė.
(01:33) Apie Airiną ir jos veiklą.
(08.15) Apie tai, kas yra emocinė kompetencija, su kokiomis problemomis pas Airiną ateina žmonės ir kaip ji jiems padeda?
(14:58) Kaip Airiną atranda klientai, kas jai labiausiai pasiteisino?
(20:09) Apie ryšio kūrimo svarbą su kitais.
(23:47) Kaip Airinos gyvenime atsirado teatras?
(26:45) Kaip komunikuoti sunkiose ar netikėtose situacijose, kad nepasimestum ir paliktum gerą įspūdį
(35:39) Kaip atpažinti emocinę įtampą ir kaip su ja tvarkytis?
(49:34) Airinos gyvenimiškos patirtys stengiantis suderinti mamos ir konsultantės vaidmenis.
Kaip nebijoti viešo kalbėjimo, ypač kai nesame tam pasiruošę?
Aš visada prieš sakydama mėgstu pabrėžti, kad kažkokios technikos ar įrankiai tikrai nėra piliulės, kurios tinka visiems. Mes esame labai skirtingi, turime skirtingas patirtis, skirtingas žinias, skirtingai veikiame. Tai, kai kurie įrankiai tinka vieniems, kiti kitiems. Tikrai nėra taip, kad kažką padarysiu ir staiga pradėsiu viešai kalbėti, nes viešo kalbėjimo baimė yra labai didelė, ją mes prilyginame mirties baimei. Kažkas mažiau ją jaučia, kažkas daugiau, tais paprastais metodais nesusitvarkysi ir reikia eiti gilyn.
Tačiau, jei taip paprastai atsakant, kas padeda, tai labiausiai padeda – įvardijimas. Tai mes tikrai visi bijome: susimauti, apsijuokti, kažką ne taip pasakyti, ką apie mane pagalvos, įvertins, nuplaks ir t.t. Šios visos mintys užsisuka sąmoningai ar net nesąmoningai, bet tikrai pakankamai stipriai, bet vien įvardijimas nuima didelę dalį įtampos.
Kuomet mes bandome nuslėpti ir kažkaip parodyti, kad viskas čia man gerai, tuomet ir sau labai kenkiame, nes slopiname emociją, o ji, kaip puodas su uždengtu dangčiu, ieško kur prasiveržti, ir, ištikrųjų, tai jaučiasi. Dažniausiai, mes nesugebame sąmoningai neparodyti raudonio ar prakaitavimo, drebančių rankų ir dėl to visi, galiausiai pajaučia įtampą, mūsų kažkokį nepasitikėjimą. Tai, kai aš įvardiju, tai ir man palengvėja ir publikai iškart toks atodūsis.
Dar norėčiau pridėti, kad dažniausiai mes žinome kas atsitiks ir pasiruošimas yra turbūt dar svarbesnis žingsnis. Kaip pavyzdys yra improvizacijos teatras, kur niekas nėra surežisuota ir viskas yra pagal tai, ką publika ar partneris pameta ir kuria lyg tokią partnerystę, istoriją iš nieko, o gaunasi kažkoks stebuklas. Tai jiems pavyksta ir atrodo taip lengva ir paprasta, o taip yra todėl, kad jie treniruojasi be galo daug metų ir daugybę valandų.
Kaip atpažinti emocinę įtampą ir kaip su ja tvarkytis? Pagrindiniai punktai.
Pradėkime nuo to, kad emocijos yra ir viskas su jomis yra gerai. Tačiau, kas mums kenkia, tai yra būtent emocinė įtampa. Tiesa, kad dažnai mes išsikeliame sau ar pačios reikalavimų, ar aplinka mums jų prikelia. Kur jau bėgi ir leki ir nei krašto, nei galo nematyti. Net nėra nei kada nei sustot, nei pajaust, kad visko trūksta ir, kad jau ant išsekimo ribos esu.
Priežastys yra individualios, bet jei nuolatinio streso, įtampos yra daug ir dažnai, tai visa tai gali vesti į tokį labai liūdną rezultatą: galime jį vadinti jį perdegimu, pervargimu. Visa tai yra fizinis, mentalinis ir emocinis išsekimas, kur jau kartais pačiam sau nebepavyksta padėti. Kuomet jau tenka kreiptis, ar jau netgi išveža pas specialistus, kad jie jau atstatytų tą organizmo pusiausvyrą. Tai iš tikrųjų stebėti save tikrai reikia ir tai galima padaryti tais trimis lygmenimis: kūnas, protas ir širdis.
Pačiam sau šiuos dalykus nėra labai lengva pastebėti. Tai tam reikėtų pasitelkti aplinkinius žmones: partnerius su kuriais gyvename, ar draugus artimus ir išgirsti. O jeigu nesako, tai, galiausiai, paklausti kolegos.
Vienas paprasčiausių dalykų, kuris labai padeda yra kvėpavimas. Visada turime po nosimi. Tai yra labai galingas įrankis ir su juo labai daug kur galima nukeliauti.
Antras dalykas, tai kūnas mūsų yra visada su mumis ir niekur be jo nenueisime. Taigi, vien tik pakeitus savo kūno padėtį – mes jau pakeičiame savo būseną.
Dar vienas dalykas, kuris man labai patinka yra muzika. Nebe reikalo mes užsileidę gamtos ar zen garsus, kuri mus ramina ir ne šiaip sau jos visos skamba masažų salonuose ir panašiai, ir nebe reikalo dj’ai specialiai domisi garsais, kad jais paveiktų auditoriją.
Pasinaudok Airinos pasiūlymu kurti kuo daugiau ryšių ir prisijunk prie Gomama bendruomenės, kurioje ne tik susipažinsi su nuostabiomis moterimis, bet ir Gomama platformoje gali rasi net 14 masterklasių įvairiausiomis temomis. Sužinok, kaip tapti matomu paieškos sistemose, socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje, kaip planuoti savo laiką ir finansus, kaip susikurti nuosavą verslą, pradėti prekybą internetu ir daug daugiau.
Ar pasiruošusi prisijungti ir siekti savo svajonių kartu su kitomis versliomis ir ambicingomis mamomis?
Junkis prie mūsų ir peržiūrėk visus kursus nemokamai tapusi Gomama klubo nare.