AR ESI PASIRUOŠUSI SĖKMINGAM VERSLUI ir visoms galimybėms?

Atlik nemokamą 3 min testą ir gauk veiksmų planą iškart!

imones steigimas internetu

Sėkmingo verslo starto ABC. Ką būtina žinoti pradedant?

Verslas – nuo ko pradėti? Apie ką turėčiau pagalvoti? Kur ieškoti informacijos? Ar galiu viską pasidaryti pats neišeinant iš namų, ar visgi tam tikrais klausimais (jei taip, kokiais?) turėčiau kreiptis į specialistą pagalbos?

Tiek daug skirtingų klausimų mums iškyla, kuomet pradedame svarstyti apie įmonės kūrimą. Šiandien į visus šiuos klausimus pasistengsime atsakyti su Indre Gendroliūte-Geruliene – Inovacijų agentūros (buvusios „Verslios Lietuvos“) Regionų projektų vadove. Kartu su Indre aptarsime ir tokius dalykus, kaip įmonės įsteigimas, pavadinimo registravimas, verslo sąskaitos atsidarymas, dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurias daro verslai bei kaip jų išvengti.

Apie ką turėtume pagalvoti, norint įkurti verslą? Kur ieškoti informacijos?

Verslo idėja ir jos paieškos

Pačioje verslo pradžioje pradėkite nuo savęs. Išsigryninkite savo stipriąsias puses, turimas kompetencijas, silpnybes ir stiprybes. Taip pat, pasitikrinti savo idėją. Tai turėtume daryti ne tik su savo artimaisiais, tačiau ir su visiškai nepažįstamais žmonėmis, kurie į ją galės pažvelgti kritiškai. Verslo planas yra kitas žingsnis, kurio labai svarbu nepraleisti. Jis suteiks galimybę jums įsivertinti grėsmes ir rizikas.

Verslo formos pasirinkimas

Verslo pradžioje svarbu pasirinkti tinkamą formą. Yra du pagrindiniai pasirinkimai: individuali veikla arba įmonės steigimas.

Ką turėtume žinoti apie įmonės pavadinimo registravimą? Ar turime kažką žinoti apie įmonės buveinę ir pasirinktą adresą?

Pirmiausia, vardas turėtų būti paprastas, nesudėtingas, lengvai įsimenamas jūsų klientui. Tuomet, jau sugalvotą pavadinimą, jūs turėtumėte patikrinti juridinių asmenų registre, prekių ženklų registre, tam, kad sužinotumėte, jog tokio pavadinimo niekas neturi ir niekas neįregistravo.

Taip pat, buveinės adreso pasirinkimas gali būti ir jūsų ar jūsų artimųjų namai. Svarbiausia turėti tos gyvenamosios vietos savininkų sutikimus.

Įmonės steigimas internetu - ar tai įmanoma? Tai paprasta ar visgi rizikinga?

Būtent įmonės steigimas elektroniniu būdu šiomis dienomis yra bene dažniausias pasirinkimas. Nereikėtų vargti fiziškai rengiant dokumentus, o naudotis visomis prieinamomis ir patogiomis paslaugomis, kurios suteikiamos internete.

Prieš įregistruojant įmonę internetu svarbu pasiruošti šiuos dalykus:

  • elektroninis parašas;
  • pavadinimas;
  • buveinės adresas;
  • Įstatinio kapitalo formavimas.
imones steigimas internetu

Kiek kainuoja ir kiek užtrunka įmonės steigimas internetu?

Įmonės įsteigimo procesas gali užtrukti apie valandą, jeigu prieš tai bus pasiruošti svarbūs žingsniai iki įmonės įsteigimo. Jeigu duomenys bus teisingai supildyti, per 2-3 dienas gaunamas patvirtinimas.

Įsteigimo kaina gali kainuoti labai įvairiai, nes viskas priklauso nuo pasirinktos įmonės formos. 

Ką reikėtų žinoti apie verslo sąskaitą? Ar būtina atsidaryti sąskaitą verslui?

Steigiant įmonę, verslo sąskaita yra būtina.

Svarbu žinoti, kad kaupiamoji sąskaita skirta steigiamų įmonių akcinio kapitalo įmokoms kaupti. Kaupiamąją sąskaitą galima atidaryti elektroniniu būdu per VĮ Registrų centrą / Įmonių registravimo portalą.  Sukaupus akcinį kapitalą ir užregistravus įmonę, kaupiamoji sąskaita yra pakeičiama į einamąją verslo banko sąskaitą

Kaip atsidaryti banko sąskaitą verslui? Ar tikrai reikia eiti į banką?

„Swedbank“ kaip ir keletas kitų bankų leidžia atsidaryti sąskaitą internetu nemokamai. Jeigu turite sąskaitą „Swedbank“ kaip privatus asmuo ir esate įmonės vadovas, veikiantis vienasmenio atstovavimo teise, o prisijungimui prie „Swedbank“ interneto banko naudojatės „Smart-ID“, mobiliuoju parašu arba e. parašu, interneto banke galite užpildyti paraišką įmonės banko sąskaitai atidaryti.

Jeigu neturite sąskaitos „Swedbank“ kaip privatus asmuo ir esate įmonės vadovas, veikiantis vienasmenio atstovavimo teise, tam, kad atidarytumėte sąskaitą interneto banke, jūs turite:

  • Atsidaryti sąskaitą „Swedbank“ kaip privatus asmuo ir tuomet turėsite galimybę atsidaryti sąskaitą kaip juridinis asmuo interneto banke, arba
  • Užsiregistruoti vizitui į padalinį ir atidaryti juridinio asmens sąskaitą padalinyje.

Kiekvienas Gali, kai yra palaikančių. Kitų parama smulkiam verslui yra be galo reikalinga – nesvarbu ar dar tik pradedam, ar jau turime verslą ir ieškome būdų jį plėsti.  Savo nariams “Kiekvienas Gali” bendruomenė yra paruošusi  nemokamos reklamos, verslo konsultacijos paketą, kontaktus užmegzti padedančius renginius ir naujus kanalus pardavimui. 

Prisijunk ir tu prie Kiekvienas Gali.

Ar verslo sąskaita gali būti „pakabinta“ ant asmeninio banko prisijungimo, ar čia bus reikalinga visiškai atskira sutartis juridiniam asmeniui?

Taip, bent jau Swedbank. Juridinio asmens atstovas, atsidarydamas banko sąskaitą ir pasirašydamas sąskaitos sutartį, taip pat sudaro ir Elektroninių paslaugų teikimo sutartį, pagal kurią, tarp visų kitų elektroninių paslaugų, gaunama prieiga prie Interneto banko verslui. Šioje sutartyje taip pat numatomas naudotojų teisių administravimas įmonės atstovams.

Įmonės steigimas internetu: kur dažniausiai suklystame?

Dažniausiai įmonės steigimo metu klystama šiose srityse:

  • verslo formos pasirinkimas,
  • finansavimo šaltinių paieška,
  • partnerysčių neieškojimas,
  • ne planavimas  ir ne skaičiavimas.

Įsteigiau įmonę/įregistravau veiklą – kas toliau? Kokie pagrindiniai keletą dalykų, kuriuos turėtume dar apmąstyti?

Įsteigus įmonę svarbu sugrįžti prie to pirminio verslo plano, kurį sukūrėte pradžioje. Jis jums padės kritinėse situacijose, kuomet reikės priimti greitus sprendimus. Plano dėka aiškiai matysite koks tikslas yra siekiamas, kokioje stadijoje dabar esate.

apie mane

Dovilė Sinkė

Dovilė Sinkė

GoMama įkūrėja, verslo koučerė, kelių online verslų savininkė ir žaismingos dukrytės mama. Mane veža internetinio verslo plėtra - viskas, pradedant nuo idėjos išgryninimo iki tekstų optimizavimo, rinkodaros bei sistemų diegimo. Sėkmingai "pabėgusi" iš prestižinio darbo banke, siekiu padėti kitoms moterims susikurti daugiau laisvės, realizuoti save ir tapti nepriklausomom!

Kas yra Go Mama?

verslios mamos bendruomene kursai susitikimai gomama

GoMama yra pati kiečiausia verslių mamų bendruomenė. Čia rasi stiprų kitų mamų paramos ratą, žinias ir svarbiausia – pradėsi judėti pirmyn savo tiklų link!

nemokamas testas

Dovilė Sinkė

Ar esi pasiruošusi susikurti sėkmingą verslą?

Atlik 2 min nemokamą testą ir mes sukursime veiksmų planą, kuris padės atsirasti ten, kur nori. ⤵️

Masterklasės

Karolina Slovcovaitė gomama kursai facebook reklama

Kaip pasiruošti sėkmingas Facebook reklamas?

Pats geriausias step-by-step gidas, kuriuo dalijasi Karolina Slovcovaitė - reklamos ekspertė, viena iš 10 Google čempionų Baltijos šalyse.
Sužinok, kodėl verta reklamuotis Facebook, kaip parinkti tinkamą reklamos tikslą, biudžetą, auditoriją ir formatą. Kur rasti įkvėpimo ir daugiau.

Dovilė Mikelėnienė kaip susikurti etsy

Kaip sukurti sėkmingą Etsy parduotuvę?

Sužinok, kaip sėkmingai parduoti produktus vienoje didžiausių pardavimo platformų Etsy.
Dovilė, Etsy rinkodaros specialistė, dalijasi geriausiais savo patarimais ir įžvalgomis kaip iškilti, padidinti pardavimus, kaip legalizuoti savo verslą ir kt.

Dominyka Venciute gomama versli mama Linkedin asmeninis prekes zenklas

Kaip sustiprinti asmeninį prekės ženklą LinkedIn?

Dr. Dominyka Venciūtė - asmeninio prekinio ženklo lyderė Lietuvoje ir ISM lektorė, išmokys Tave kaip tikslingai dirbti su savo asmeniniu prekės ženklu ir gauti didžiausią galimą naudą.
Kaip tikslingai susitvarkyti savo LinkedIn profilį, kokį turinį kurti: kas, kaip ir kada, praktiniai patarimai, geriausi pavyzdžiai ir įrankiai .

Indre Sirkiene Instagram kursai gomama

Kaip parduoti Instagram socialiniame tinkle?

Rinkodaros ir socialinių tinklų ekspertė Indrė Širkienė išmokys, kaip susikurti tvarkingą ir informatyvų profilį, kad būtum atrasta, kokį turinį kurti norint pasiekti tikslinę auditoriją ir kaip padidinti pardavimus.
Taip pat, naujausios Instagram tendencijos, patarimai ir pavyzdžiai.

Visas masterklases galėsi peržiūrėti nemokamai tapusi Gomama nare. 

Nori sužinoti daugiau apie Gomama narystę?

Čia rasi pačią kiečiausią lektorių bei mamų komandą, kurios mokosi kartu ir palaiko viena kitą. Tik įsivaizduok, kiek daug galėtum pasiekti turėdama prieigą prie geriausių verslo ir rinkodaros ekspertų, aukštos kokybės masterklasių ir privačių sesijų?

Nori sužinoti daugiau apie Gomama narystę?

Sužinok apie mūsų masterklases, sesijas su ekspertais, susitikimus ir kitus Gomama bendruomenės pranašumus, kainas bei tapk Gomama nare!