fbpx

NORI PRIKELTI KŪRYBIŠKUMĄ – VIENĄ SVARBIAUSIŲ KOMPETENCIJŲ VERSLE?

Dalyvauk nemokamose Gomama kūrybiškumo dirbtuvėse.! 

įmokų surinkimas

Įmokų surinkimas internetu – ką reikia žinoti smulkiems verslams?

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

Kai pradedame savo verslą, nežinomųjų yra tikrai labai daug – ir kalbu iš savo asmeninės ir kitų Gomama narių patirties. Turbūt vienas iš sunkiausių dalykų, kurį privalome suprasti, bet dažniausiai atidėliojame, yra įmokų surinkimas iš klientų. Nesvarbu ar pardavinėju savo ar kitų produktus, paslaugas ar konsultacijas – norime atrodyti profesionaliai bei savo klientams užtikrinti saugumą ir patį paprasčiausią apmokėjimo būdą. 

Šia tema kalbamės su Lina Tamute, Swedbank atstove ir lėšų valdymo projektų grupės vadove. Su Lina aptariame kokius įmokų surinkimų būdus turėtumėm žinoti, kaip užtikrinti saugumą savo klientams,  kokios tendencijos ir naujienos egzistuoja šioje erdvėje, bei aptarsime kokius įskiepius rinktis kai kuriamės savo el. parduotuvę ir ką apie tai turėtume žinoti. 

Lina, kokia yra elektroninės prekybos svarba šių dienų vartotojui?

Elektroninė prekyba tikrai pakeitė vartotojų įpročius. Žinoma, prie to labiausiai prisidėjo pandemija. Elektroninės prekybos apimtys ženkliai išaugo ir matome, kad jos toliau auga.
2021 m. gyventojų apklausos rodo, kad net 86 proc. pirkusiųjų internetu ketino ir po pandemijos toliau išlaikyti pirkimo internetu išlaidas esamame arba aukštesniame lygyje. Tai reiškia, kad naujai atrasti patogumai: neribojantis darbo laikas, lengvesnis kainų palyginimas, patogumas – tampa įpročiu.

Pagrindiniai prieštaravimai, kodėl žmonės anksčiau nepirkdavo internetu, taip pat gerokai mažėja. Pvz.: nepasitikėjimas internete parduodamų prekių kokybe, manymas, kad pirkti internetu nesaugu ir kt.

Įmokų surinkimas internete - kokie populiariausi sprendimai el. parduotuvėms?

Pagrindiniai įmokų surinkimo ir mokėjimo būdai yra:

  • Bank Link + mokėjimo inicijavimo paslauga. Tai yra mokėjimo būdas skirtas LT bankų klientams. Tokiu būdu pasirenkame banką, kurio klientas esame, prisijungiame ir patvirtiname suformuotą mokėjimą. Tai yra taip vadinama account to account payments;
  • Atsiskaitymai kortele internetu. Tai yra atsiskaitymas, kai suvedamas kortelės numeris. Nesvarbu kurio banko ir kurios šalies mokėtojas, todėl tai vienas tinkamiausių būdų užsienio mokėtojams.

Kas yra mokėjimo inicijavimo paslauga ir kuom jis skiriasi nuo tradicinio Bank Link?

Bank Link veikia taip, jog el. parduotuvėje pasirinkus savo banką iškart suformuojamas mokėjimo pavedimas tiesiogiai banko sistemoje. Prekybininkas gauna pranešimą apie jau sėkmingai atliktą mokėjimą. 

Mokėjimo inicijavimas (MIP) yra nauja paslauga rinkoje, sukurta pagal EU direktyvas. Kiekviena mokėjimo įstaiga privalėjo sukurti atskirą ribotų duomenų naudojimo bazę, prie kurios gali jungtis reikiamas licencijas turinčios kitos mokėjimo įstaigos. 

MIP, t.y. mokėjimo inicijavimas yra vykdomas per tarpininką, kuomet yra privalomas sutikimo laukas ir leidimas inicijuoti mokėjimą nuo mokėtojo sąskaitos.  

Prekybininkas gali turėti tik vieną sutartį su viena mokėjimo įstaiga dėl visų bankų mokėtojų aptarnavimo. Bank Link atveju reikėdavo sutarties su kiekvienu banku atskirai.

Tiek, mokėjimo inicijavimo paslaugos atveju, tiek Bank Link surinkti mokėjimai įkrenta tiesiogiai prekybininkui į sąskaitą, matomo kiekvieno mokėjimo lygmenyje. Tiesiai el. bankininkystėje galima daryti grąžinimus. 

Dauguma bankų turi įsidiegę momentinius mokėjimus, todėl pavedimai įkrenta iškart. 

Įmokų surinkimas

Matome, jog vis daugiau mokėtojų renkasi atsiskaitymą kortelėmis internetu. Kodėl mums, kaip verslams, svarbu apie tai žinoti?

Visų pirma, tai yra saugus atsiskaitymas internete, taip pat, labai patogus. Jis turi papildomų saugumo garantijų pirmiausia mokėtojui, kurias teikia Visa/Mastercard.

Pavyzdžiui, atsiskaitote kortele, tačiau negaunate prekės, nes pardavėjas sustabdė veiklą. Tokiu atveju jums nereikia ieškoti ir „gaudyti“ pardavėjo, galite parašyti pretenziją bankui, jog buvo nesuteikta paslauga/ prekė, nors už ją sumokėta. Tokiu atveju pinigai jums grąžinami. Visa/ Mastercad įsipareigoja grąžinti pinigus prekės ar paslaugos nesuteikimo atveju (pvz. avialinijų bankroto atveju, kas mokėjo kortele – iš karto atgavo sumokėtus pinigus). 

Tam tikrai atvejais paslaugos teikėjas (mokėjimo įstaiga) gali taikyti rizikos mažinimo priemones (lėšų įskaitymo atidėjimą ir pan.), kai už paslaugą mokama dabar, o paslauga suteikiama kelių mėn. perspektyvoje (pvz. kelionių sektorius).

Be to, prekybininkui mokėjimai kortelėmis yra saugūs ir lengvai administruojami. Iškart po mokėjimo gaunamas statusas, nesėkmingo mokėjimo atveju matoma priežastis (nepakako lėšų, mokėjimas nepatvirtintas ir pan.). Visa informacija pateikiama prekybininko portale, kuriame atliekami grąžinimai vieno mygtuko paspaudimu (refund). Galimi ir daliniai grąžinimai. 

Kiekvienas Gali, kai yra palaikančių. Kitų parama smulkiam verslui yra be galo reikalinga – nesvarbu ar dar tik pradedam, ar jau turime verslą ir ieškome būdų jį plėsti.  Savo nariams “Kiekvienas Gali” bendruomenė yra paruošusi  nemokamos reklamos, verslo konsultacijos paketą, kontaktus užmegzti padedančius renginius ir naujus kanalus pardavimui. 

Prisijunk ir tu prie Kiekvienas Gali.

Ar mokėjimas kortele - saugus atsiskaitymas internetu?

Taip, pagal ES direktyvas visi mokėjimai, atliekami kortele, privalo būti patvirtinti pačio mokėtojo su identifikavimo priemone (Smart ID, PIN generatorius, m. parašas). Tokiu būdu prekybininkas saugus, kad pas jį nebus atsiskaitymų vogtomis kortelėmis, o mokėtojai saugūs, kad jų kortelėmis nebus atsiskaitoma be jų žinios. Mokėtojo patvirtinimas rinkoje vadinamas 3DS (3D secure) arba SCA (strong customer autentification).

Lietuvoje vis labiau populiarėja įvairios prenumeratos, narystės, kurių metu vyksta pasikartojantis įmokų surinkimas. Ką apie tai turėtume žinoti mes, verslai, ir ar galime tokius apmokėjimus automatizuoti?

Taip, tai vadinami periodiniais mokėjimais, kuriuos galima įdiegti su atsiskaitymu kortelėmis internetu. Dažniausiai periodinius mokėjimus naudoja tie prekybininkai, kurie kas mėnesį mokėtojui siunčia tos pačios vertės prekes. Tai įvairios prenumeratos, abonementai ir pan. 

Naudinga žinoti, kad tai rizikinga paslauga, nes mokėjimai kortele atliekami be mokėtojo patvirtinimo. Mokėtojas turi teisę ginčyti operacijas. Visgi mokėtojas pats prideda kortelę, patvirtina su identifikavimo priemone, labai aiškiai uždeda sutikimą, jog jis sutinka su pasikartojančiais mokėjimais. Labai svarbu, kad sutikimo pažymėjimas apie būsimus mokėjimus klientui būtų aiškiai matomas bei detaliai, suprantamai aprašytas.

Jei jau pradėjau savo verslą, bet dar nesu susikūręs el. parduotuvės. Ar įmokų surinkimas gali būti vykdomas ir be jos?

Čia visiems savo klientams rekomenduojame naudotis Pay by link sprendimais, kuriais labai lengvai galime sugeneruoti  apmokėjimo nuorodą, ją tiesiai įdėti į el. paštą, pridėti sąskaitoje, nusiųsti per messenger‘į, soc. tinklus ir panašiai. Šalia galima prisegti ir dokumentus bei sutartis, tad toks būdas tikrai atrodo daug profesionaliau nei įprastas prašymas apmokėti bankiniu pavedimu. Ir žinoma, puikiai tinka tiems, kas dar neturi el. Parduotuvės ar dirba su pavieniais klientais, kam el. parduotuvė nėra būtinybė.

Skirtingų įmokų surinkimas internete (Bank Link, MIP ir atsiskaitymas kortelėmis internetu) - kokie jų įkainiai ir rinkodaros principai?

Tiek Bank Link, tiek MIP (mokėjimo inicijavimo paslauga) metu imamas suderintas procentas nuo atsiskaitymo sumos , minimumas., maksimumas., tačiau galima susiderinti ir fiksuoti kainą už transakciją. 

Kaip pavyzdžiui, mokėjimo kortelėmis atveju negali būti minimumo ir maksimumo, nes yra tarpbankiniai, kortelių organizacijų mokesčiai, kurie yra procentiniai

Verta paminėti, kad tarpbankiniai mokesčiai skiriasi, kuomet atsiskaitoma lietuviškų bankų kortelėmis, kitų Euoropos bankų bei ne Europos Sąjungos kortelėmis. Tie tarpbankiniai mokesčiai, kurie atliekama su ne Europos Sąjungos kortelėmis yra didesni.

Pakalbėkime apie el. parduotuvių kūrimą ir apmokėjimo įskiepius. Kaip lengva tokį įskiepį įsidiegti, kad įmokų surinkimas internete galėtų įvykti jūsų minėtais būdais?

Dabartiniu laikotarpiu vienos populiariausių internetinių parduotuvių valdymo sistemų Lietuvoje yra OpenCart, Prestashop, WooCommerce, Magento. Vis dažnesniu pasirinkimu Lietuvoje tampa ir tokios platformos kaip verskis.lt.

Įskiepio veikimo principas gana paprastas, jis leidžia tiesiogiai parsisiųsti naudojamoje platformoje galimus mokėjimo būdus. Priklausomai nuo naudojamos el. parduotuvės platformos gali skirtis įskiepio įdiegimo procedūra. Kai kuriais atvejais tai gali būti mygtuko paspaudimo klausimas, kitais atvejais reikia turėti minimalių IT žinių. Tokiais atvejais galime rekomenduoti IT partnerius, kurie puikiai išmano mūsų paslaugų įdiegimą, dirba su minėtomis platformomis ir jų įskiepiais. Įskiepiai yra tai, kas padeda smulkiam verslui greitai ir lengvai pradėti el. prekybą.

Įmokų surinkimas

Kas naujo internetinių atsiskaitymų rinkoje? Kokias tendencijas turėtume žinoti?

Galime pastebėti, kad elektroninė prekyba nuolat keičiasi. Artimiausiu metu mes savo klientams galėsime pasiūlyti mokėjimo būdus per Google Pay ir Apple Pay (dauguma banko klientų jau naudoja tik mobilią versiją). Manoma, kad tai gali būti vienas patogiausių atsiskaitymo būdų artimoje ateityje.

Dar viena iš naujausių tendencijų, susijusi su apsipirkimo internete palengvinimu yra “Prisijunk su Swedbank” ir pan. Gana dažnai prie įvairių naujų programų, tinklalapių registruodamiesi, tai padarome su “Prisijunk su Facebook”, tai reiškia, kad mums nereikia papildomai atlikti naujų duomenų pildymo ir prisijungimas vyksta automatiškai, Būtent greitu metu, manoma, kad tai bus galima atlikti ir su jūsų banku.

Taip pat, viena iš naujienų susijusi su “Pirkėjo apžvalgos ataskaita”. Tai reiškia, kad bankas gali pateikti jūsų pirkėjų nuasmenintus duomenis. Tai suteiks jums galimybę labiau pažinti jūsų kas ir koks yra jūsų tikrasis pirkėjas.

Įmokų surinkimas internetu - kokias klaidas dažniausiai pastebite? Ir ko mes turetume vengti?

Šiandien mokėtojai pirmiausia renkasi patogumą. Todėl jei jam atsiunčiamas sąskaitos numeris, į kurį reikia padaryti pavedimą – tai labai nepatrauklu. Dauguma mokėtojų iškart neatlieka pavedimo, o vėliau bankinis pavedimas lieka taip ir nepadarytas. Todėl paprastas mokėjimo būdas leidžia mokėtojui čia ir dabar užbaigti pirkimą. 

Tad visada turėtume tai prisiminti ir pasirūpinti, kaip palengvinti apmokėjimą mūsų klientams, kad jie pirktų vėl ir vėl iš mūsų. 

apie mane

Dovilė Sinkė

Dovilė Sinkė

GoMama įkūrėja, verslininkė ir nuostabios dukrytės mama. Mane veža internetinio verslo plėtra - viskas, pradedant nuo idėjos išgryninimo iki tekstų optimizavimo, rinkodaros bei sistemų diegimo. Sėkmingai "pabėgusi" iš prestižinio darbo banke, siekiu padėti kitoms moterims realizuoti save, tobulėti bei susikurti nepaprastai sėkmingą veiklą.

Kas yra Go Mama?

verslios mamos bendruomene kursai susitikimai gomama

GoMama yra pati kiečiausia verslių mamų bendruomenė. Čia rasi stiprų kitų mamų paramos ratą, žinias ir svarbiausia – pradėsi judėti pirmyn savo tiklų link!

nemokamas testas

Ar esi pasiruošusi susikurti sėkmingą verslą?

Atlik 2 min nemokamą testą ir mes sukursime veiksmų planą, kuris padės atsirasti ten, kur nori. ⤵️

Masterklasės

Karolina Slovcovaitė gomama kursai facebook reklama

Kaip pasiruošti sėkmingas Facebook reklamas?

Pats geriausias step-by-step gidas, kuriuo dalijasi Karolina Slovcovaitė - reklamos ekspertė, viena iš 10 Google čempionų Baltijos šalyse.
Sužinok, kodėl verta reklamuotis Facebook, kaip parinkti tinkamą reklamos tikslą, biudžetą, auditoriją ir formatą. Kur rasti įkvėpimo ir daugiau.

Dovilė Mikelėnienė kaip susikurti etsy

Kaip sukurti sėkmingą Etsy parduotuvę?

Sužinok, kaip sėkmingai parduoti produktus vienoje didžiausių pardavimo platformų Etsy.
Dovilė, Etsy rinkodaros specialistė, dalijasi geriausiais savo patarimais ir įžvalgomis kaip iškilti, padidinti pardavimus, kaip legalizuoti savo verslą ir kt.

Dominyka Venciute gomama versli mama Linkedin asmeninis prekes zenklas

Kaip sustiprinti asmeninį prekės ženklą LinkedIn?

Dr. Dominyka Venciūtė - asmeninio prekinio ženklo lyderė Lietuvoje ir ISM lektorė, išmokys Tave kaip tikslingai dirbti su savo asmeniniu prekės ženklu ir gauti didžiausią galimą naudą.
Kaip tikslingai susitvarkyti savo LinkedIn profilį, kokį turinį kurti: kas, kaip ir kada, praktiniai patarimai, geriausi pavyzdžiai ir įrankiai .

Indre Sirkiene Instagram kursai gomama

Kaip parduoti Instagram socialiniame tinkle?

Rinkodaros ir socialinių tinklų ekspertė Indrė Širkienė išmokys, kaip susikurti tvarkingą ir informatyvų profilį, kad būtum atrasta, kokį turinį kurti norint pasiekti tikslinę auditoriją ir kaip padidinti pardavimus.
Taip pat, naujausios Instagram tendencijos, patarimai ir pavyzdžiai.

Visas masterklases galėsi peržiūrėti nemokamai tapusi Gomama nare. 

Nori sužinoti daugiau apie Gomama narystę?

Čia rasi pačią kiečiausią lektorių bei mamų komandą, kurios mokosi kartu ir palaiko viena kitą. Tik įsivaizduok, kiek daug galėtum pasiekti turėdama prieigą prie geriausių verslo ir rinkodaros ekspertų, aukštos kokybės masterklasių ir privačių sesijų?

Nori sužinoti daugiau apie Gomama narystę?

Sužinok apie mūsų masterklases, sesijas su ekspertais, susitikimus ir kitus Gomama bendruomenės pranašumus, kainas bei tapk Gomama nare!